Hala widowiskowo-sportowa w Kamieńsku już niemal gotowa

Fot. Sebastian Nems

Takiej sali na pewno będzie zazdrościć wiele samorządów, nowoczesna i funkcjonalna. Jeszcze nie mówimy o konkretnym terminie otwarcia, ale sam obiekt robi wrażenie.

W skład nowoczesnego kompleksu sportowego wchodzą hala widowiskowo – sportowa, dwukondygnacyjne zaplecze z szatniami i mniejszymi salami ćwiczeń. Na nowej hali będzie można grać m.in w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Nowo powstały obiekt jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Na trybunach zasiądzie ponad 200 widzów. W obiekcie są również miejsca przeznaczone do squasha, siłownia i sala fitness. Hala jest także świetnie nagłośniona.

- Firma, która wykonuje inwestycję naprawdę robi to bardzo profesjonalnie. Widzimy efekty. Hala jest już w pełni wyposażona, prawie gotowa na otwarcie i przyjęcie dzieciaków ze szkoły, jak i również kluby sportowe oraz mieszkańcó Gminy. W ostatnich miesiącach udało się zrobić wszystkie te prace właśnie związane z wykończeniem i również z wyposażeniem w sprzęt - mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

-Hala była budowana przede wszystkim z myślą o stworzeniu jak najlepszych waruów treningowych dla naszych dzieciaków ze szkoły podstawowej. Od lat mamy w szkole klasy sportowe, które mają duże sukcesy, natomiast potrzebna była kolejna baza sportowa, do tego aby te treningi były jak najbardziej profesjonalne, przynosiły jak najlepsze efekty - komentuje Magdalena Drewniak, sekretarz Kamieńska.

Koszt budowy hali widowiskowo-sportowej w Kamieńsku to około 14,5 mln zł. Gmina pozyskał na ten cel pieniądze z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska” oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
hala hala sportowa kamieńsk hala kamieńsk budowa budowa hali kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE