Gubi nas brawura i alkohol

Gubi nas brawura i alkohol Fot. Zbigniew Kołaczkowski

Rozpoczęły się wakacje. Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą czuwają ratownicy wodni. Apelują o ostrożność i rozwagę podczas letniego wypoczynku. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o wypoczynek nad wodą.

– Praktycznie 90 procent osób, które topią się w akwenach wodnych to mężczyźni. Najczęściej są oni pod wpływem alkoholu. Nie gubi nas więc nieumiejętność pływania, ale brawura i alkohol. Czasami też przeceniamy swoje umiejętności. Dzieje się to też często po alkoholu. Myślimy, że skoro potrafimy dobrze pływać, to jesteśmy w stanie na przykład przepłynąć na drugi koniec jeziora. Ale na środku jeziora możemy stracić siły, czy może nas dopaść skurcz – mówi Leon Kuc, ratownik wodny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w rozmowie z Irkiem Staszczykiem

- Po okresie pandemii włączyło się w nas coś takiego, że myślimy, że jesteśmy nieśmiertelni a nawet bogami – dodaje Leon Kuc.

Cała rozmowa z ratownikiem wodnym MSWiA - Leonem Kucem na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 5 lipca o godz. 19.45, w programie „Staszczyk Niezależnie”.

Więcej o:
staszczyk niezależnie radomsko24.pl leon kuc ratownik wodny bezpieczeństwo nad wodą
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE