Groźny wypadek na krajowej "jedynce"

25 sierpnia, kilka minut po godzinie 5.00, na zwężeniu drogi krajowej nr 1, niedaleko Kamieńska doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły cztery samochody. Z dotychczasowych ustaleń... ››

25 sierpnia, kilka minut po godzinie 5.00, na zwężeniu drogi krajowej nr 1, niedaleko Kamieńska doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły cztery samochody.

 

Z dotychczasowych ustaleń  wynika, że 29-letni kierujący Oplem Astrą jadąc w kierunku Częstochowy nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. Widząc to, 54-letni kierowca ciężarówki jadącej z przeciwnej strony chciał uniknąć zderzenia z Oplem i gwałtownie skręcił w lewo. Mimo tego manewru Opel uderzył bokiem w ciężarówkę. Następnie, ciężarówka uderzyła w bok Laguny jadącej za Astrą, po czym czołowo zderzyła się ze Skodą Octavią. W wypadku tym uczestniczyło 10 osób, w tym dwoje dzieci.

 

Do szpitala zostały przewiezione trzy osoby dorosłe: kierujący Skodą, kierujący i pasażerka  Astry.  Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Ruch pojazdów w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin, a to ze względu na konieczność użycia sprzętu specjalistycznego za pomocą, którego został podniesiony samochód ciężarowy.

 

W działaniach udział brało 10 strażaków, policja, pogotowie ratunkowe, pomoc drogowa.

Więcej o:
wypadek trasa ranni
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE