„Grohman Orchestra” na jubileusz i otwarcie sali widowiskowej MDK w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

W sobotę, 15 kwietnia 2023 r. nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, połączone z jubileuszem 55-lecia istnienia MDK. Podczas wydarzenia wystąpiła „Grohman Orchestra”, której towarzyszył wokalista Jacek Kotlarski.

 

W otwarciu zmodernizowanej sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wzięli udział m.in. samorządowcy, pracownicy miejskich placówek kulturalnych i oświatowych, byli dyrektorzy i pracownicy MDK a także przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji współpracujących z placówką. Obecni byli również: poseł Anna Milczanowska oraz Zbigniew Ziemba – wicemarszałek województwa łódzkiego.

Na scenie wystąpili muzycy „Grohman Orchestra” z Łodzi. W ich repertuarze znalazły się piosenki o miłości.

Przypomnijmy. Remont sali widowiskowej MDK objął m.in. prace budowlane związane z modernizacją i przebudową wewnętrzną sali kinowej wraz z zespołem pomieszczeń - w tym wymianę foteli oraz modernizację instalacji wentylacyjnej i ogrzewania, prace instalacyjne związane z oświetleniem sali i scenicznym, prace instalacyjne związane z akustyką i projekcją kinową, dostawę i montaż nowego oświetlenia przeszkodowego, prace instalacyjne branży sanitarnej, dostawę i montaż trawersu oświetleniowego wraz z parkiem oświetleniowym LED oraz zakup urządzeń do przesyłu streamingowego.

Remont sali widowiskowej kosztował 3,2 miliony złotych. 2 miliony złotych pochodzą z dofinansowania, jakie miasto otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego.

Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowej zbiega się z obchodami jubileuszu 55-lecia działalności MDK. Jak na urodziny przystało, nie zabrakło życzeń oraz tortu.

W niedzielę, 16 kwietnia 2023 r. podczas urodzinowego koncertu zaprezentują się grupy artystyczne działające w Miejskim Domu Kultury. Początek koncertu o godz. 18.00.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mdk radomsko otwarcie sali widowiskowej mdk sala widowiskowa mdk jubileusz mdk grohman morchestra 55-lecie mdk w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE