Granty sołeckie rozdane dla gmin z powiatu radomszczańskiego

Granty sołeckie rozdane dla gmin z powiatu radomszczańskiego Fot. Urząd Gminy w Wielgomłynach

Przedstawiciele pięciu gmin z powiatu radomszczańskiego odebrali 25 lipca Granty Sołeckie z rąk Wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby. Uroczyste wręczenie grantów miało miejsce w Urzędzie Gminy Wielgomłyny dokąd przybyli przedstawiciele obdarowanych gmin z Przedborza, Kodręba, Żytna, Gidel i Wielgomłyn.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele obdarowanych gmin, a także wiceprzewodnicząca Łódzkiego Sejmiku Aneta Niedźwiecka, zastępca dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Sławomir Piętakiewicz oraz poseł na Sejm RP Anna Milczanowska.

Wójtowie i burmistrz gmin: Gidle, Kodrąb, Żytno, Wielgomłyny i Przedbórz wraz ze swoimi sołtysami odebrali po 3 granty, po 10 tys. złotych każdy.

Granty dla gminy Wielgomłyny odebrali sołtysi: Elżbieta Fijołek, Justyna Sandelewska i Stanisław Wlaźlak. Kwoty z grantów zostaną przeznaczone w Wielgomłynach i Niedośpielinie na place zabaw, a w Pratkowicach na wyposażenie świetlicy. Gmina dołoży z własnych środków taką samą kwotę.

Z gminy Przedbórz w spotkaniu uczestniczyli: burmistrza miasta Przedborza Wiesława Janosik, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Zawisza oraz sołtys sołectwa Zuzowy. Granty po 10 tys. zł trafiły do sołectw: Góry Mokre, Nosalewice i Zuzowy.

Po spotkaniu Marszałek obejrzał drogę w Sokolej Górze, dofinansowaną w tym roku także ze  środków Urzędu Marszałkowskiego.

Natomiast wójt gminy Ładzice, Krzysztof Ciupiński oraz sołtys sołectwa Radziechowice Drugie, Teresa Urbaniak odebrali z rąk wicewojewody Łódzkiego grant w wysokości 10 tys. zł na realizację lokalnego projektu pod nazwą ,,Sołectwo Radziechowice Drugie - Sport to zdrowie”. Odbyło się to 26 lipca w Urzędzie Gminy Lgota Wielka. W ramach grantu zostanie powołana do życia drużyna sportowa ,,Ludowy Zespół Sportowy LZS Radziechowice Drugie”, który zostanie profesjonalnie przeszkolony, wyposażony w sprzęt sportowy oraz jednakowe stroje sportowe. Realizację projektu zakończą międzygminne rozgrywki sportowe pod okiem sędziego.

Więcej o:
granty sołeckie dla gmin z powiatu radomszczańskiego granty sołeckie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE