Granty dla PTH Radomsko i Towarzystwa im. M. Konopnickiej z Gór Mokrych

Granty dla PTH Radomsko i Towarzystwa im. M. Konopnickiej z Gór Mokrych Fot. FB/Z. Ziemba

W Piotrkowie Trybunalskim, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, wręczył granty w ramach konkursu na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Pieniądze powędrują do organizacji z Radomska i powiatu radomszczańskiego.

W spotkaniu  wzięła udział także Aneta Niedźwiecka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wsparcie otrzymali:

Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon, które zorganizuje konferencje i koncert przypominający osobę i zasługi Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wartość projektu to 30 tys. zł.

Stowarzyszenia Aktywni Plus z Piotrkowa Tryb., które wyda album o małej architekturze sakralnej na terenie ziemi piotrkowskiej. Wartość zadania to 8 tys. zł.

Stowarzyszenia Nadzieja z Tomaszowa Maz. które również pozyskało 8 tys. zł i dzięki wsparciu przygotuje dwa koncerty, z których jeden będzie nawiązywał do osoby i twórczości K. K. Baczyńskiego, a drugi do postaci Witolda Pileckiego, jemu również zostanie poświęcona wystawa fotograficzna.

Towarzystwo im. Marii Konopnickiej Oddział w Górach Mokrych z Przedborza, które przeprowadzi 43. Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Dotacja wynosi 15 tys. zł.

Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Radomsku, które wyda „Zeszyty Radomszczańskie” tom XIX, poświęcony braciom Różewiczom, a zwłaszcza Tadeuszowi Różewiczowi w 100-lecie jego urodzin. Koszt projektu to 2 tys. zł. Zeszyty ukażą się pod koniec czerwca i będą liczyć blisko 400 stron.

Więcej o:
dotacje kultura łódzkie dotacjekulturalne radomsko dotacje kultura radomsko dotacja pth radomsko dotacja towarzystwo góry mokre aneta niedziwiecka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE