Grali dla Wiktorii

Osiem drużyn wzięło udział w charytatywnym turnieju „Puchar Niezdobywców Pucharów - Gramy dla Wiktorii”. Turniej zorganizowano 12 stycznia w Powiatowej Haki Sportowej w Radomsku.

Celem turnieju była zbiórka pieniędzy na rzecz Wiktorii Kułak. Wiktoria to dziewczynka, która cierpi na rozszczep kręgosłupa i przepuklinę oponowo-rdzeniową przez co jest dzieckiem niepełnosprawnym ruchowo. Środki finansowe rodziny nie wystarczają na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

Osiem drużyn, które uczestniczyły w turnieju najpierw podzielono na dwie grupy. W pierwszej zagrały zespoły: AKP Pogrom Radomsko, RolBest Piotrków, LZS Chrząstwa, Victoria Łódź. W drugiej: RAP Radomsko Oldboys, Dar Placencja, KP PSP Radomsko, Powstaniec Dobra.

W finale turnieju zmierzły się drużyny Pogromu Radomsko i Victorii Łódź. W rzutach karnych Pogrom zwyciężył Victorię 3:2. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Trzecie miejsce dla KP PSP Radomsko.

Najlepszym bramkarzem został Mateusz Bitnerowski z PogromuRadomsko, a królem strzelców Przemysław Siudeł z RolBest Piotrków Trybunalski.

- Bardzo dobrze zorganizowany turniej. Jest miła i sympatyczna atmosfera. Można pograć w piłkę na profesjonalnym poziomie, a przy okazji zagrać w szczytnym celu - usłyszeliśmy od jednego z uczestników.

Piłkarskim zmaganiom towarzyszyły pokazy taneczne, pokaz wsadów i tricków koszykarskich w wykonaniu Piotra Grabowskiego, pokaz FreeStyle Football  łódzkiej grupy  Mekka  Street. Przed publicznością wystąpił również iluzjonista Damian Spętany, półfinalista programu Mam Talent. Rozegrano także mecz pokazowy, w którym wystąpiły Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko  i Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku.

Organizatorem  turnieju był AKP Pogrom Radomsko, Starostwo Powiatowe w Radomsku, Powiatowa Hala Sportowa, Stowarzyszenie „Wspólny Samorząd” i Fundacja „fotoPOZYTYW”.

Portal Radomsko24.pl był patronem medialnym wydarzenia. Zdjęcia z wręczenia nagród dzięki uprzejmości Sebastiana Gałwy z Fundacji „fotoPOZYTYW”.

Więcej o:
pogrom pogrom radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE