Grali dla Amelki. II Puchar Niezdobywców Pucharów w Radomsku

W sobotę 18 stycznia, w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku, spotkali się zawodnicy ośmiu zespołów, by po raz drugi rywalizować w Pucharze Niezdobywców Pucharów. Turniej miał również szczytny cel – nieść pomoc 8-letniej Amelce.

- Nasz turniej, podobnie jak jego pierwsza edycja jest imprezą charytatywną. W trakcie turnieju zbieraliśmy fundusze na leczenie i rehabilitację 8-letniej Amelki Szewczyk, u której zdiagnozowano samoistny krwotok mózgowy o rozległym umiejscowieniu. Dziewczynka wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji, by móc poruszać się o własnych siłach i wrócić do pełni zdrowia – mówi portalowi Radomsko24.pl, Marcin Półrola, jeden z organizatorów.

W tegorocznej edycji zagrały zespoły niekoniecznie z pierwszych stron sportowych gazet: Victoria Łódź, Rol-best Piotrków Trybunalski, Dar Placencja, Team forBet, LZS Chrząstawa, Żądło Sucha Psina, LZS Radziechowice Drugie i oczywiście gospodarze, drużyna AKP forBet Pogrom Radomsko. W ubiegłym roku to właśnie radomszczanie zajęli pierwsze miejsce.

Po całodziennych rozgrywkach, najlepszą ekipą turnieju okazała się drużyna LZS Radziechowice Drugie, która w finale pokonał Rol-best Piotrków Tryb. 2:0. Trzecie miejsce przypadło dla Victorii Łódź po zwycięstwie nad LZS Chrząstawa 4:0. Dalej uplasowały się Dar Placencja, AKP forBet Pogrom Radomsko, Żądło Sucha i Team forBeat. Najlepszym strzelcem z dorobkiem 6 bramek został Rafał Kozłowski (LZS Radziechowice Drugie).

Oprócz sportowych zmagań, podczas trwania Pucharu Niezdobywców Pucharów, na uczestników czekały liczne atrakcje i imprezy towarzyszące. Piotr „Grabo” Grabowski zaprezentował pokaz wsadów i tricków koszykarskich. Wystąpiły również dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzejowicach (uczennicą tej szkoły jest Amelka), a pokaz karate na początku turnieju przygotował Klub Karate „Randori” z Radomska. W przerwach między spotkaniami, czas umilały cheerleaderki  Były też pyszności z grilla, popcorn, słodycze i rozgrzewająca zupa meksykańska.

Patronat nad turniejem objął PZPN Grassroots Piłka dla wszystkich oraz Beata Pokory, starosty Powiatu Radomszczańskiego. Głównym organizatorem wydarzenia był klub Pogrom Radomsko.

Więcej o:
pogrom radomsko akp forbet pogrom radomsko piknik charytatywny pogrom radomsko puchar niezdobywców pucharów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE