Góra Kamieńska stawia kolejne zimowe wyzwanie biegaczom

Fot. Ultra Kamieńsk

- Góra Kamieńska od blisko 9 lat gości biegaczy. W wersji zimowej od 7 lat. Góra Kamieńsk zlokalizowana jest w centralnej Polsce, więc łatwo tutaj dojechać. Poza tym stała się również miejscem treningów dla zawodników, którzy startują i przygotowują się do biegów górskich.

To już 5 lutego w tym roku. Zadanie to co roku nie jest łatwe, ale śmiałków, którzy stają na starcie na Górze Kamieńskiej  nigdy nie brakuje. Do wyboru  dwa dystanse - na 6 i 30 kilometrów.

Zimowy Trail Kamieńsk, to możliwość sprawdzenia się na górskiej trasie w centralnej Polsce, ale również forma przygotowań do wiosennych startów. Z roku na rok Trail Kamieńsk staje się co raz większy i przyciąga na start biegaczy z wielu regionów, którzy chcą się zmierzyć z najwyższą górą w centralnej Polsce – 405 m n.p.m. 

- Wielu biegaczy zaczyna przygodę od startu na sześciokilometrowej trasie, a na mecie deklarują już start na dłuższym dystansie – mówi Bartłomiej Sobecki - pomysłodawca biegów na Górze Kamieńskiej, dodając, że start w Trail Kamieńsk to fajna forma na sprawdzenie swoich aktualnych możliwości czy uatrakcyjnienie biegania. 

Trail Kamieńsk jest współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Urząd Miasta i Gminy Kamieńsk i dzięki tej współpracy mieszkańcy powiatu radomszczańskiego . Dodatkowo Honorowy Patronat nad imprezą objęła Beata Pokora – Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
trail kamieńsk ultra góra kamieńska kamieńsk ultrakamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE