Gomunice zagrają z WOŚP

Gomunice zagrają z WOŚP Fot. WOŚP

9 października podczas Zlotu Sztabów Jurek Owsiak ogłosił cel 30. Finału WOŚP. Tym razem Orkiestra zagra dla okulistyki dziecięcej, a już w poniedziałek 11 października ruszyła rejestracja Sztabów. Sztab z Gomunic oficjalnie zgłosił swoją gotowość na 30 stycznia 2022 roku.

- W styczniu jako Gomunice zagramy po raz jedenasty. Mamy spore oczekiwania co do organizacji samej imprezy, ale musimy uważać na zdrowie nas wszystkich, ono jest najważniejsze. Na pewno będzie gorąco bez względu na to, w jakiej formie zorganizujemy nasz Mały Finał - powiedziała Justyna Marusińska, Szefowa Sztabu WOŚP w Gomunicach.

Wsparcie Fundacji w okulistykę

30. Finał to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja WOŚP od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10 692 wcześniakom.

Dołącz do Sztabu w Gomunicach  i stań się częścią jubileuszowej edycji WOŚP

Podczas 29. Finału w zbiórce, realizowanej w Gomunicach wzięło udział 32 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online, za pomocą eSkarbonek jak i na terenie gminy. Także w tym roku Sztab Gomunice zaprasza chętnych wolontariuszy do letniej zadymy w środku zimy. Więcej informacji na temat zapisów na profilu FB Sztabu.

Więcej o:
wośp wośp 2022 wośp gomunice gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE