Gminy z powiatu radomszczańskiego apelują o oszczędzanie wody

Gminy z powiatu radomszczańskiego apelują o oszczędzanie wody Fot. pixabay

Wójtowie gmin Gidle, Ładzice i Wielgomłyny w powiecie radomszczańskim apelują o ograniczenie zużycia wody.

Komunikaty o ograniczenie zużycia wody ukazały się na oficjalnych stronach gmin.

Wójt Gminy Gidle zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o racjonalne korzystanie z wody z wodociągu gminnego na potrzeby socjalno–bytowe, w szczególności do podlewania przydomowych ogródków, trawników oraz napełniania basenów. Apel dotyczy terenu całej Gminy w godz. od 15.00 do 23.00,szczególnie w okresie panujących upałów. Mimo zapewnienia odpowiedniej ilości wody, dzięki przeprowadzonej renowacji obu studni na ujęciu wody w Gidlach, podczas dużych rozbiorów wody (podlewanie trawników, ogródków, napełnianie basenów itp.) następuje przeciążenie sieci wodociągowej i spadek ciśnienia wody w wodociągu – mimo prawidłowego funkcjonowania ujęcia. Szanujmy wodę, zacznijmy ją oszczędzać.

Drodzy Mieszkańcy (gm. Ładzice – red.) w związku z trwającą falą upałów, prosimy o możliwie oszczędne korzystanie z wody. Apelujemy o ograniczenie zużycia wody na cele takie jak: podlewanie trawników, przydomowych ogródków, napełnianie basenów, mycie samochodów.

W związku z aktualnie trwającą falą upałów, Zakład Komunalny w Wielgomłynach apeluje do mieszkańców gminy Wielgomłyny o możliwie oszczędne korzystanie z wody. Apelujemy o ograniczenie zużycia wody na cele takie jak: podlewanie trawników, przydomowych ogródków, napełnianie basenów, mycie samochodów.

Więcej o:
apel o oszczędzanie wody powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE