Gminy powiatu radomszczańskiego dostały pieniądze na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Fot. Klaudia Gajda

W piątek, 30 czerwca w GOK w Kodrębie odbyło się uroczyste podpisanie umów zawartych między gminami powiatu radomszczańskiego a Województwem Łódzkim. Około 800 tys. zł trafi do gminnych kas z przeznaczeniem na remonty i budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W wydarzeniu brał udział Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego oraz Anna Milczanowska, poseł na Sejm RP. Dofinansowanie otrzymało 9 gmin z powiatu radomszczańskiego.

- Fundusz ochrony Gruntów Rolnych to jest działanie, które dziś podsumowujemy w skali powiatu radomszczańskiego. Samorząd Województwa Łódzkiego wydzielił środki finansowe, to 800 tys. zł, pojedyncze gminy otrzymują różne kwoty, w zależności od kosztów inwestycji. Dofinansowanie dla jednej gminy to do 30 procent – mówi Zbigniew Ziemba.

Dofinansowanie otrzymały gminy: Ładzice, Kodrąb, Kobiele Wielkie, Żytno, Dobryszyce, Masłowice, Przedbórz, Kamieńsk i Gidle.

Przy okazji podpisywania umów na dofinansowanie odbyło się także parafowanie innej umowy. Gmina Lgota Wielka otrzymała dotację do projektu „Gminna Wakacjada” w wysokości ponad 47 tys. zł.

Ogólnie w tym roku samorząd województwa łódzkiego na budowę i modernizację 114 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych- przeznaczy ponad 22 miliony zł. Pieniądze otrzyma ponad 150 gmin i powiatów w regionie, wszystkie, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Przed rokiem Zarząd WŁ przyznał ponad 21 mln zł na wykonanie 125 km dróg dojazdowych do pól. W 2021 r. - prawie 23 mln zł na 152 km dróg, w 2020 - ponad 21 mln na 119 km, a w 2019 przyznano na ten cel ponad 17,5 mln.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
gmina gmina radomsko powiat kodrąb
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE