Gmina Żytno: Prawie 5 mln zł na budowę Sali gimnastycznej przy Szkole w Borzykowej

Gmina Żytno: Prawie 5 mln zł na budowę Sali gimnastycznej przy Szkole w Borzykowej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzykowej w gminie Żytno doczeka się sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, na stronie internetowej gminy opublikowano informację o uzyskaniu dofinansowania na ten projekt.

Gminie udało się pozyskać na budowę sali gimnastycznej w Borzykowej 4 mln 800 tys. zł - to w drugim naborze wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podczas oceny wniosków brano pod uwagę takie kryteria jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu.Obiekt ma powstać w technologii pasywnej.

Informacja: Urząd Gminy Żytno

Więcej o:
sala gimnastyczna w borzykowej psp w borzykowej nowa sala dla borzykowej dofinansowanie gmina żytno dofinansowanie budowa sali borzykowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE