Gmina Wielgomłyny wyremontuje drogi

Gmina Wielgomłyny wyremontuje drogi

W lutym oraz marcu rozstrzygnięto przetargi na przebudowy dróg na terenie gminy Wielgomłyny w 2018 roku. Remontu doczeka się kilka odcinków.

Pierwszym z odcinków będzie droga dojazdowa do gruntów rolnych w miejscowości Karczów (tzw. stara droga Karczów – Wola Rożkowa). Firma „DUKT” Sp. z o.o., przebuduje ją za 64.344,70 zł. Kolejną inwestycją, na jaką czekają mieszkańcy Karczowa jest krótki, ale uczęszczany odcinek przez wieś - od remizy do drogi powiatowej. Przetarg wygrał „DROMOST” Spółka Jawna - za wykonane przez siebie roboty weźmie 84.869,90 zł.

To nie koniec poprawy kiepskich dotąd dróg w rejonie Karczowa - remontu doczeka się też fragment jezdni od drogi powiatowej w kierunku miejscowości Babczów (gm. Kobiele Wielkie).  „DUKT” Sp. z o.o. wykona zlecone prace za 74.940,83 zł. Po kilku latach dokończona zostanie przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych Niedośpielin – Wielgomłyny ul. Zagórska, po wykonaniu tych prac, mieszkańcy Zagórza i dalej położonych miejscowości nie będą musieli nadkładać drogi przez stolicę gminy, tylko pojadą skrótem koło młyna. Za prace przy drugim etapie inwestycji gmina wyda 120.577,30 zł.

Czwartym odcinkiem, który doczeka się niezbędnego remontu będzie fragment drogi gminnej nr 112552E Kruszyna – Rudka – Krzętów – Wola Życińska – Ciężkowiczki gm. Żytno w miejscowości Krzętów (odcinek od cmentarza do remizy strażackiej). Droga jest w kiepskim stanie nie tylko z powodu znacznego wyeksploatowania nawierzchni, ale też z powodu prac przy budowie kanalizacji. Za prace firma „DUKT” Sp. z o.o. zainkasuje 363.407,00 zł. Ostatnim z przebudowywanych odcinków będzie droga dojazdowa do gruntów rolnych Popielarnia – Zacisze, którą przeprowadzi wyłoniona firma „DUKT” Sp. z o.o. Wartość prac wyniesie 360.887,46 zł.

Więcej o:
wielgomłyny przetarg drogi droga przebudowa remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE