Gmina Wielgomłyny otrzyma dofinansowanie na rozwój bazy sportowej

Gmina Wielgomłyny otrzyma dofinansowanie na rozwój bazy sportowej Fot. pixabay.com

Modernizacja sal gimnastycznych, doposażenie boisk sportowych czy budowa siłowni zewnętrznych - takie inwestycje, dzięki dotacjom przyznanym przez Sejmik Województwa Łódzkiego, zostaną zrealizowane na terenie województwa łódzkiego. Pieniądze trafią m.in. do powiatu radomszczańskiego.

Pieniądze – milion złotych - pochodzą z budżetu województwa łódzkiego. Jest to dotacja celowa dla gmin i powiatów z terenu województwa przeznaczona na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. W maju, w pierwszym takim konkursie, Sejmik przyznał samorządom z regionu 3 mln zł.

Pomoc finansowa została przeznaczona przede wszystkim na remonty już istniejącej infrastruktury. Poprawiony zostanie m.in. stan szkolnych sal gimnastycznych wraz z otoczeniem sportowym, powstaną nowe siłownie, plac zabaw dla dzieci.

Dofinansowanie otrzymały 22 zadania, w tym inwestycja, która realizowana będzie w Wielgomłynach. Projekt „Budowa trybun, skoczni do skoku w dal i rzutni do pchnięcia kulą w ramach ogólnodostępnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Wielgomłyny” otrzyma dofinansowanie w kwocie 20 tys. złotych.

Więcej o:
gmina wielgomłyny baza sportowa dofinansowanie sejmik województwa łódzkiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE