Gmina Kamieńsk: Podpisanie umowy na remont i budowę dróg

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

We wtorek, 15 marca w Urzędzie Miejskim w Kamieńsku podpisano z wykonawcą, umowę na budowę dróg z Rządowego Funduszu Polski Ład. Koszt inwestycji to ponad 3 mln 330 tysięcy z tego 95 procent finansowania będzie pochodzić z rządowego programu. Drogi mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Zaplanowana przebudowa zakłada budowę i przebudowę dróg: ul. Przerębskiego, Mularczyka, Legionistów, Maszewskiego, Jagiellońskiej, Kościuszki w Kamieńsku oraz dróg w miejscowości Koźniewice i Barczkowice. Zakres prac obejmuje w szczególności m.in. budowę jezdni oraz chodników z kostki brukowej, przebudowę sieci wodociągowej, budowę kanalizacji deszczowej, budowę zbiornika odparowalnego. Koszt inwestycji to ponad 3 mln 330 tysięcy złotych z tego 95 procent funduszy wpłynie z rządowego programu Polski Ład.

- Rzadko gminy wielkości Kamieńska takie umowy podpisują, to są naprawdę duże inwestycje. Ja nie pamiętam już dawno takiej kwoty – mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

W piątkowym (18 marca) wydaniu Serwisu Flesz kolejna informacja z Kamieńska – relacja z budowy Hali Sportowej. Zapraszamy o godzinie 20.00.

Więcej o:
kamieńsk budowa kamieńsk urząd gminy kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE