Gm. Gomunice: składowisko odpadów „wyrosło” nieopodal lasu

Proszę pojechać do Kolonii Borowiecko i zobaczyć, co tam się dzieje. Niedaleko lasu zostało utworzone ogromne wysypisko śmieci – taką informacje otrzymaliśmy od Czytelnika. Sprawdziliśmy.

Kolonia Borowiecko w gminie Gomunice. Dookoła tereny leśne, a w ich sąsiedztwie droga prowadząca wprost na składowisko odpadów. Jadąc drogą w kierunku Gomunic widać tylko ich niewielką część. Jak się jednak okazuje, odpadów jest zdecydowanie więcej. Przeważającą ich część stanowią fragmenty samochodów, karoserii, kokpitów oraz opony. Nie brakuje też potłuczonych szyb.

- Jak można takie składowisko utworzyć w pobliżu lasów, które są chętnie odwiedzane przez mieszkańców? Przecież te odpady, szczególnie potłuczone szyby mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Teren ten nie jest w żaden sposób zabezpieczony – mówi nasz Czytelnik.

Temat utworzenia składowiska znany jest zarówno władzom gminy, jak i policji.

- Działka, na której znajduje się wysypisko jest działką prywatną. Nie wiemy, czy właściciel terenu posiada pozwolenie na utworzenie wysypiska. Gmina podjęła działania w celu likwidacji tego wysypiska śmieci – wyjaśnia Agnieszka Popiołek z Urzędu Gminy w Gomunicach.

Działania podjęła również policja.

- Informację o utworzeniu wysypiska otrzymaliśmy na Policyjną Mapę Zagrożeń. Prowadzimy działania, zmierzające do ustalenia, kto odpady te wyrzuca – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
gmina gomunice kolonia borowiecko skłądowisko odpadów śmieci wysypisko śmieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE