Gm. Gidle. Płonęło ponad 20 hektarów. To największy pożar nieużytków w tym roku

Fot. KP PSP w Radomsku

W ostatnim czasie nie ma dnia, by strażacy nie gasili pożarów suchych traw. Do kolejnych tego typu zdarzeń doszło we wtorek, 15 marca 2022 r.

Strażacy gasili pożar suchych traw w okolicach miejscowości Ciężkowice i Wojnowice w gminie Gidle. Pożar wybuchł ok. godz. 12.30.

Ogień rozprzestrzenił się na obszarze 24 ha. Sytuacja była trudna do opanowana, ponieważ trawy rosły na podłożu torfowym, co utrudniało przemieszczanie się strażaków. 

- W tym roku był to jeden z największych pożarów traw. Sytuacja była bardzo dynamiczna, front pożaru się zmieniał. Był też bardzo trudny teren, bo było grząsko. Dwa samochody straży zakopały się. Były wyciągane za pomocą ciągników, które udostępnili rolnicy. Podczas działał korzystaliśmy z drona z kamerą termowizyjną – relacjonuje Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyli strażacy z Radomska, Strzałkowa, Gidel, Silnicy, Gowarzowa, Wojnowic, Ciężkowic oraz Pławna. Do pomocy użyto także drona z kamerą termowizyjną, będącego na wyposażeniu OSP Strzałków. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
psp radomsko straż pożarna suche trawy pożar pożar traw gmina gidle
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE