Głos białego personelu: koronawirus bezlitośnie obnażył słabość polskiej służby zdrowia

Głos białego personelu: koronawirus bezlitośnie obnażył słabość polskiej służby zdrowia Fot. pixabay.com

Zdaniem Urszuli Michalskiej, przewodniczącej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, najbliżej prawdy i rzetelnych wiadomości przekazywanych przez polskie służby o epidemii koronawirusa jest minister Szumowski. Nie jest natomiast prawdą że, epidemia wygasa.

Czytając i słuchając ekspertów z całą pewnością należy stwierdzić, że jesteśmy w naszym kraju przed szczytem epidemii. Wszystko jednak zależy od tego ile testów będziemy wykonywać.

- Koronawirus bezlitośnie obnażył słabości w polskiej  służbie zdrowia, nie chodzi nawet o wynagrodzenia - dodaje Urszula Michalska.

- Mimo, że dla mnie jako związkowca to ważne sprawy, bo dbam o pracowników, to pandemia pokazała brak organizacji, jednolitych zasad w służbie zdrowia, ochrony zdrowia i opieki społecznej - podkreśla.

W piątek 24 kwietnia o godz. 19.45, gościem programu „Staszczyk niezależnie” na portalu Radomsko24.pl, będzie Urszula Michalska, Przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital służba zdrowia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE