Gidle: Międzynarodowy Plener Malarski podsumowany

Wystawą prac i koncertem zakończył się II Międzynarodowy Plener Malarski ZNANE/NIEZNANE, który odbywał się w Gidlach od 4 lipca.

Wystawą prac i koncertem zakończył się II Międzynarodowy Plener Malarski ZNANE/NIEZNANE, który odbywał się w Gidlach od 4 lipca.

 

Wystawa odbyła się na Rynku w Gidlach w piątek 13 lipca. Swoje prace zaprezentowało na niej 12 artystów z Polski, Czech i Litwy, którzy wzięli udział w plenerze malarskim. W centrum Gidel można było zobaczyć także prace wykonane przez młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, która uczestniczyła w warsztatach malarskich prowadzonych w ramach projektu ZNANE/NIEZNANE Gidle.

 

Zgromadzoną publiczność powitała Violetta Ojrzyńska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, oraz  Bogusław Piasecki, prezes Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, który przedstawił artystów biorących udział w plenerze. Oglądanie przygotowanych obrazów umilił natomiast występ czeskiego artysty.

 

Plener i warsztaty zostały organizowane przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków oraz punkt Informacyjny ED przy Piotrkowskim Stowarzyszeniu Integracji Europejskiej „EURO-CENTRUM", przy wsparciu finansowym Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
gidle plener malarski gok gidle wystawa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE