Geograficzny sukces Aleksandra Gloca z I LO w Radomsku

Geograficzny sukces Aleksandra Gloca z I LO w Radomsku Fot. I LO w Radomsku

Aleksander Gloc, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku uzyskał doskonały wynik w dwudniowych zmaganiach kolejnego etapu, okręgowego XLIX Olimpiady Geograficznej, które odbyły się na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Pierwszego dnia, Olek rozwiązywał trzy testy pisemne, po czym najlepsi awansowali do kolejnego dnia zmagań - quiz i etap ustny. W pierwszym dniu zająć drugie miejsce w województwie łódzkim i pewnie awansował do etapu ustnego. Drugiego dnia uzyskał w quizie oraz odpowiedzi ustnej aż 36 na 40 możliwych punktów.

Łącznie - 132,5 pkt., co zagwarantowało Olkowi II miejsce w województwie łódzkim.

Ale, to nie wszystko. W olimpiadzie geograficznej, oprócz wyników w danym województwie (okręgu) liczą się wyniki na tle kraju i dopiero to jest podstawą awansu do etapu centralnego (oficjalne wyniki do 15 marca).

Z wyników, które znamy, nikt w okręgach: Gdańsk, Toruń i Bydgoszcz, Lublin, nie osiągnął lepszego wyniku. W okręgach Kraków, Poznań, Katowice i Opole - będzie to maksymalnie 1 osoba z okręgu. To podkreśla wiedzę, potencjał i talent, jakim Olek dysponuje i jaką ogromną pracę wykonał w ciągu ostatnich lat.

Tym sposobem, już dziś (choć jeszcze nieoficjalnie) można stwierdzić, że w dniach 20-23 kwietnia w Katowicach, Olek będzie reprezentował I LO w Radomsku w etapie centralnym XLIX Olimpiady Geograficznej i powalczy o tytuł laureata.

Opiekunem merytorycznym Olka jest nauczyciel geografii i WOS - Tomasz Mazur.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko aleksander gloc geografia olimpiada
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE