Gdzie wykorzystuje się bramki płatności?

Gdzie wykorzystuje się bramki płatności?

Sprzedaż online to biznes, który dynamicznie się rozwija. Obecnie coraz więcej przedsiębiorców oferuje nie tylko produkty, ale również swoje usługi za pośrednictwem sieci. Nic więc dziwnego, że poszukują rozwiązań, dzięki którym będą mogli działać sprawniej. Wśród tych, bez których trudno jest wyobrazić sobie działalność internetową bez wątpienia możemy wymienić bramki płatnicze. Przybliżmy więc nieco bardziej czym są bramki płatności oraz w jaki sposób można je wykorzystywać.

Zacznijmy od najważniejszego, a więc wyjaśnienia czym właściwie jest bramka płatnicza. Mówiąc najprościej, jest to nowoczesny system, który umożliwia gromadzenie oraz przesyłanie danych z punktu interakcji (czyli strony internetowej np. sklepu internetowego) do procesora płatności. Dzięki bramce płatności klient nie musi wybierać spośród wielu różnych przekierowań do stron bankowości mobilnej - bramka integruje płatności sprawiając, że wszyscy użytkownicy mogą korzystać z tego samego formularza płatności.

Sklepy internetowe - podstawowe zastosowanie bramek płatności

Pierwszym zastosowaniem bramek płatniczych są oczywiście sklepy internetowe. Niezależnie od tego, jaki rodzaj produktów sprzedają, czy są postawione od zera na własnym serwerze czy też wykorzystują jedną z platform e-commerce - możemy wykorzystać w nich nowoczesne bramki płatnicze, które usprawnią przeprowadzanie transakcji. Co więcej, bramki płatnicze dostępne są również na wielu platformach sprzedażowych, na których różni przedsiębiorcy wystawiają swoje produkty. Sklepy internetowe są więc zdecydowanie najczęstszymi, choć nie jedynymi podmiotami wykorzystującymi bramki płatności.

Strony firmowe - proste rozwiązania dla klientów

Twoja firma nie musi wcale sprzedawać produktów online abyś mógł wykorzystywać bramki płatnicze na swojej stronie internetowej. Firmy świadczące usługi różnego typu coraz częściej pozwalają swoim klientom rozliczać się za nie wygodnie przez internet. Posiadanie bramki płatniczej na swojej stronie firmowej znacząco skraca czas przeprowadzenia transakcji - klient nie musi bowiem logować się do swojej bankowości internetowej i wysyłać tradycyjnego przelewu online.To spora oszczędność czasu dla obu stron.

Strony osobiste - gdy świadczysz usługi lub tworzysz

Wiele osób prowadzi w sieci własną działalność artystyczną i sprzedaje produkty cyfrowe. Książki kucharskie, poradniki, grafiki, różnego rodzaju ebooki, tutoriale czy podcasty coraz częściej nie są udostępniane za darmo - twórcy chcą zarabiać na swojej działalności. Postawienie bramki płatności na swojej prywatnej stronie internetowej jest prostym rozwiązaniem, dzięki któremu wiele osób chętniej skorzysta z oferty i zamówi twoje produkty cyfrowe - słowem, jest to rozwiązanie, które naprawdę się opłaca. 

Podsumowując, bramki płatności z powodzeniem można wykorzystać na każdej stronie internetowej, która ma służyć sprzedawaniu produktów (zarówno fizycznych, jak i cyfrowych). Jest to doskonałe rozwiązanie, które okazuje się niezbędne każdej firmie czy osobie, która chce mieć swój własny sklep internetowy.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE