Gdzie pojechać na urlop po sezonie wakacyjnym?

Gdzie pojechać na urlop po sezonie wakacyjnym? Fot. Obraz StockSnap z Pixabay

Wakacyjne miesiące wydają się najlepszą porą na spędzenie udanego urlopu. Na szczęście i poza tym głównym sezonem jest wiele miejsc, gdzie można wypocząć i cieszyć się słońcem – na które kierunki warto zwrócić szczególną uwagę?

Turcja

Jesień to idealna pora na wakacje w Turcji. Jak można sprawdzić na okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu/, to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji przez polskich turystów i właśnie końcówka roku to dobry moment, by pojechać do tego kraju – pogoda wciąż dopisuje, można kąpać się w morzu, a dzięki niższej temperaturze zwiedzanie zabytków nie jest tak uciążliwe. Do tego Turcja może się pochwalić dobrze rozwiniętą bazą turystyczną, bez problemu da się w tamtejszych ośrodkach spędzić wakacje z małymi dziećmi, a ceny są przystępne.

Tunezja

Lato w Tunezji bywa zbyt upalne dla przeciętnego Europejczyka, dlatego wyjazd do tego kraju lepiej przełożyć na jesień lub wiosnę. Również zimą warto odwiedzić ten kraj, zwłaszcza gdy mamy w planach przede wszystkim zwiedzanie zabytków, a tych w Tunezji nie brakuje. Tunezja nie jest droga, a wycieczki organizowane przez biura podróży najczęściej zapewniają pakiet all-inclusive, często też trafiają się bardzo atrakcyjne promocje, co można sprawdzić między innymi na www.okiemturysty.pl.

Jordania

Jordania to kolejny kraj, który warto obrać za cel podróży już po zakończeniu sezonu turystycznego. Przez cały rok panuje tu przyjemna pogoda, a ponieważ Jordanię odwiedza co roku bardzo wielu turystów, baza hotelowa jest na przyzwoitym poziomie. Jordania to kraj generalnie bezpieczny dla zagranicznych gości, ale lepiej trzymać się tych wytyczonych szlaków turystycznych i korzystać ze zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem.

Egipt

Od lat kraj w czołówce najpopularniejszych kierunków turystycznych, i nie bez powodu, bo nawet odwiedzając Egipt w lutym można się spodziewać pięknej, wakacyjnej pogody. Egipskie kurorty znane są z gościnności i mnóstwa atrakcji, jakie tam czekają na turystów, zarówno tych podróżujących solo, jak i całą rodziną. Egipt to także niesamowite zabytki, dlatego warto swój wypoczynek nad ciepłym morzem połączyć ze zwiedzaniem.

Izrael

Jerozolima, Betlejem, Jezioro Galilejskie, Akka, pustynia Negew – Izrael słynie z licznych atrakcji turystycznych. Izrael może się też pochwalić wieloma modnymi kurortami, w których idealne warunki do wypoczywania panują przez cały rok. Większość kraju jest bezpieczna dla turystów, choć warto na bieżąco śledzić aktualną sytuację polityczną, a minusem mogą być nieco wyższe ceny niż w innych krajach regionu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE