Gdzie można się kąpać w powiecie radomszczańskim? Zbiornik w Przedborzu dopuszczony do użytkowania

Gdzie można się kąpać w powiecie radomszczańskim? Zbiornik w Przedborzu dopuszczony do użytkowania Fot. UM Przedbórz

Żar leje się z nieba. Najbliższe dni synoptycy zapowiadają również upalne. Gdzie w powiecie radomszczańskim mogą szukać ochłody miłośnicy wodnych kąpieli?

Radomszczański sanepid poinformował, że kąpielisko w Zakrzówku Szlacheckim na zalewie Warty jest nieczynne. Z kolei po badaniach wody przeprowadzonych 21 czerwca, do użytku nie zostało dopuszczone kąpielisko w Przedborzu przy ul. Turystycznej. I taka informacja widnieje jeszcze na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku.

Jak się dowiedzieliśmy w radomszczańskim sanepidzie, na terenie zbiornika w Przedborzu prowadzone były działania naprawcze i w poniedziałek, 27 czerwca do sanepidu wpłynęła informacja z Urzędu Miasta w Przedborzu, z której wynika, że woda spełnia już normy sanitarne. A więc można się kąpać. Potwierdziły to rónież badania wykonane przez sanepid. 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku odwołuje komunikat wydany w dniu 23.06.2022 r. w sprawie zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody w kąpielisku – zbiornik wodny Przedbórz, ul. Turystyczna - czytamy w komunikacie PSSE w Radomsku. 

Jakość wody w kąpieliskach można sprawdzić W SERWISIE KĄPIELISKOWYM GIS

Więcej o:
powiat radomszczański kąpieliska sanepid radomsko zbiorniki wodne wakacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE