Gdzie będą leczone dzieci? Dyrekcja radomszczańskiego szpitala wyjaśnia

Gdzie będą leczone dzieci? Dyrekcja radomszczańskiego szpitala wyjaśnia

Po przekształceniu oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Radomsku w oddział, na którym hospitalizowane będą osoby zakażone koronawirusem pojawiły się liczne zapytania mieszkańców: gdzie będą leczone dzieci z terenu Radomska i powiatu radomszczańskiego? Dyrektor szpitala wystosował w tej sprawie oświadczenie. Publikujemy jego treść.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku pragnie poinformować, iż uzyskała zapewnienie objęcia opieką medyczną dla dzieci wymagających hospitalizacji w warunkach szpitalnych z terenu powiatu radomszczańskiego przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) ul. Roosevelta 3 w miejscowości Piotrków Trybunalski.

Czytaj też: Ordynator oddziału dziecięcego boi się, że oddział nie powróci do szpitala

Zgodnie z deklaracją p.o. Dyrektora jednostki prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotra Woźniaka placówka w Piotrkowie Trybunalskim jest przygotowana do zapewnienia wszechstronnej opieki nad dziećmi przy pomocy wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej posiadającej ugruntowaną wiedzę i doświadczenie w opiece nad najmniejszymi członkami naszej społeczności.

Jednocześnie informujemy, że Dyrekcja placówki potwierdziła, iż posiada aktualnie wolne miejsca szpitalne w zakresie Oddziału Dziecięcego. Z uzyskanych informacji wynika również, iż w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2 placówka w Piotrkowie Trybunalskim przejmie zadania Szpitala Powiatowego w Radomsku w zakresie leczenia dzieci na czas realizacji decyzji Wojewody Łódzkiego i tym samym zapewni ciągłość dalszego i nieprzerwanego udzielania świadczeń zdrowotnych realizowanych dotychczas przez nasz oddział dziecięcy.

Powyższe rozwiązanie pozwoli na zachowanie zakresu obecnej działalności wskazanych podmiotów leczniczych przy jednoczesnym racjonalnym wykorzystaniu potencjału kadrowego i lokalowego w czasie jesiennego wzrostu zachorowań mieszkańców województwa łódzkiego na COVID-19.

Z poważaniem
Dyrekcja
Szpitala Powiatowego w Radomsku

Więcej o:
radomsko szpital radomsko oddział dziecięcy

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE