Gazeta „Reymontówki na Bugaju” najlepsza w województwie łódzkim

Gazeta „Reymontówki na Bugaju” najlepsza w województwie łódzkim

24 maja odbyło się rozstrzygnięcie XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Gazetek Szkolnych „Gimnazjalni Żurnaliści”. Gazeta ZSG nr 3 w Radomsku „ZSG, czyli Zupełnie Szkolny Gadżet każdego ucznia!” wygrała wojewódzką rywalizację i zajęła I miejsce.

 W gali wzięło udział 6 nagrodzonych zespołów redakcyjnych (oprócz Radomska również uczniowie z Łodzi, Kutna, Bełchatowa, Przedborza).

Przewodniczący jury, red. Przemysław Bieniek, zastępca sekretarza redakcji „Expressu Ilustrowanego”, powiedział, ogłaszając wyniki, iż wszyscy jurorzy byli w tym roku zaskakująco zgodni:

„Gadżet” jest najlepszy! Zespół został wyróżniony za dojrzałe teksty, odwagę dziennikarską w wyrażaniu swoich opinii a także stronę graficzną gazetki. W przyszłym roku gala odbędzie się w ZSG nr 3 w Radomsku. 

Opiekunką pisma jest polonistka pani Barbara Orsicz. Gadżet istnieje od 2009 roku. Zespół redakcyjny składa się z 23 uczniów (gimnazjum i szkoły podstawowej). Redaktorem naczelnym jest Maciej Szymczykiewicz, sekretarzem redakcji Klaudia Wiśniewska.

Autorzy tekstów to (oprócz wymienionych): Zuzanna Bałut, Natalia Dziegieć, Daniel Dzieżak, Bartosz Fortuna, Alicja Gaik, Emilia Kopeć, Mateusz Król, Julia Miler, Igor Mossur, Małgorzata Nieznańska, Wiktoria Pachulska, Bartosz Piotrowski, Jakub Rochowski, Oliwia Siewniak, Alicja Soczyńska, Wiktoria Stępień, Wiktoria Terka i Szymon Zagaj.

O oprawę plastyczną dbają: Mateusz Dębski, Maja Płomińska i Weronika Zarębska, natomiast o zdjęcia: Agnieszka Szwedzik, Błażej Badowski, Miłosz Stalka i Przyjaciele „Gadżeta”. Szefową działu technicznego jest Joanna Marczak – Burzyńska, zaś skład robi drugi opiekun pisma, Błażej Badowski. Gazeta powstaje dzięki środkom finansowym szkoły oraz Rady Rodziców i jest, jak można przeczytać w winiecie, „Bezcenna i Bezpłatna”. "Gadżet" jest dwumiesięcznikiem, w którym uczniowie piszą o życiu szkoły, imprezach, akcjach, świętach, ale także o pasjach, zainteresowaniach i bolączkach swoich i kolegów. Redagują relacje, reportaże, felietony, recenzje. Przeprowadzają wywiady, prowadzą poradnictwo i „doskonalenie” dla czytelników.

Info: UM Radomsko

Więcej o:
gazeta zsg nr 3 reymontówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE