Gazeta Radomszczańska z tytułem "Gazety Roku"

Gazeta Radomszczańska z tytułem Fot. GR

W tegorocznej edycji Local Press 2017 Gazeta Radomszczańska zdobyła tytuł Gazety Roku. W nagrodę, od kapituły konkursu redakcja otrzymała czek na 12 tys. zł.

W czwartek 15 marca, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala SGL Local Press 2017. W tegorocznej edycji jurorzy ocenili 645 materiałów prasowych w ośmiu kategoriach.

Wśród nich także te autorstwa dziennikarzy Gazety Radomszczańskiej. Dwa z nich zostały uznane za najlepsze. W kategorii Reportaż Prasowy nagrodzony został materiał „Rodzice" Andrzeja Andrysiaka, a w kategorii Dziennikarstwo Śledcze i Interwencyjne materiał „Molestowanie, ksiądz i SMS-y" Janusza Kucharskiego.

Nominowany do nagrody w tej kategorii był także artykuł „Kamienicznik Plutecki" Andrzeja Andrysiaka i Janusza Kucharskiego. A w kategorii Dziennikarska Akcja Społeczna lub Interwencyjna nominowano „Listę Dobrych Ludzi" Gazety Radomszczańskiej.

- Nominacje, nagrody i tytuł Gazety Roku to potwierdzenie, że kierunek, w którym Gazeta i zespół doskonale zgranych i rozumiejących się ludzi, którzy ją tworzą, podążają, jest właściwy. Chcemy być jeszcze bardziej dociekliwi, jeszcze bardziej skuteczni w szukaniu odpowiedzi na trudne i ważne pytania, także te, których inni nie chcą lub boją się zadać. Ważne dla naszych Czytelników, radomszczan i mieszkańców powiatu, dla których piszemy – mówi Janusz Kucharski, redaktor naczelny Gazety Radomszczańskiej.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, które istnieje od 1998 roku. W tej chwili skupia 44 wydawców 77 polskich, niezależnych gazet lokalnych i 65 witryn internetowych.  

Więcej o:
gazeta radomszczańska konkurs gazeta roku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE