Garby i koleiny na Krakowskiej w Radomsku pod frez

Garby i koleiny na Krakowskiej w Radomsku pod frez Fot. pixabay.com

Uwaga kierowcy. W dniach 21 i 22 października lepiej do centrum miasta samochodem się nie zapuszczać. Radzimy wybrać alternatywne przejazdy. Na przykład ulicą Tysiąclecia lub Fabianiego. Wszystko przez naprawę ulicy Krakowskiej.

Na 150-metrowym odcinku ulicy Krakowskiej, prowadzony będzie remont nawierzchni jezdni, na odcinku od straży pożarnej do ulicy Wyszyńskiego. Ruch w miejscu robót zaplanowano wahadłowo, a sterowany będzie ręcznie. Remont będzie polegał na usunięcia warstwy wierzchniej i wylanie podwójnej warstwy asfaltu.

Dlaczego remont dopiero teraz?

- Byliśmy zmuszeni czekać, aż ruch na autostradzie A1 zostanie uruchomiony w systemie 2x2. W przeciwnym razie korki w centrum Radomska na DK91 byłybynogromne - wyjaśnia Jacek Szkup, kierownik oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Radomsku.

- Dzisiaj po uruchomieniu ruchu w systemie 2x2, na autostradzie w rejonie Kamieńska gołym okiem można zauważyć, że ruch samochodów o dużym tonażu znacznie zmalał w centrum Radomska. Wyjątkami są oczywiście dni, gdy na autostradzie dochodzi do kolizji i wypadków – dodaje nasz rozmówca.

Jacek Szkup przestrzega również przed parkowaniem na chodniku przy ul. Krakowskiej.

- Warto pamiętać, że w tym rejonie obowiązuje przez cały czas zakaz parkowania, a niemiłą niespodzianką może być mandat - zauważa.

Więcej o:
ulica krakowska krakowska radomsko remont krakowskiej frezowanie krakowskiej centrum miasta krakowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE