Galeria Piątka w Radomsku

Galeria Piątka w Radomsku

A gdyby tak natknąć się na sztukę w miejscu nieoczywistym? Nie planując, nie wpisując w kalendarz? Nie przygotowując się do wieczornego wernisażu? Tylko zachwycić się tu i teraz? Znaleźć 10 minut? W drodze na zakupy, do urzędu, na spotkanie? Tyle czasem stoimy przed zamkniętym przejazdem kolejowym, czekając na zielone czy w ulicznym korku. Albo w kolejce do lekarza, do kasy w markecie, w urzędzie, kiedy trzeba załatwić jakąś sprawę. Kilkanaście minut każdego dnia, które ucieka bezpowrotnie. W nerwach, w napięciu. I po co? A może inaczej? Przechodzisz obok właśnie tu i teraz, i jeśli tylko jest otwarte, możesz poznać pracę artysty. W spokoju, zapominając na chwile o codziennych troskach

Od dzisiaj (6 września) działa w naszym mieście Galeria Piątka. Nie ma jednego adresu. Ma ich pięć. Bo właśnie w pięciu miejscach przez miesiąc można będzie oglądać wystawiane prace. W ciągu roku zaprezentuje się dwanaścioro artystów. Będą to przede wszystkim radomszczanie albo ludzie związani z Radomskiem, ale nie tylko. Organizatorzy Galerii Piątka zapowiadają niespodzianki.

Prace będą eksponowane w restauracji Las,  Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, Miejskim Domu Kultury oraz w redakcji Gazety Radomszczańskiej.

W Muzeum prezentowana jest grafika Agnieszki Półroli.

Agnieszka Półrola - urodziła się w Radomsku 27 kwietnia 1967 r. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, filię w Katowicach. W 2004 r. Otrzymała stopień doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dyscyplinie artystycznej: grafika. W 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego UJD. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry, USA.

Muzeum zaprasza od 5 września do 4 października.

Więcej o:
galeria piątka muzeum radomsko galeria radosmko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE