Gala na 50-lecie MDK

Już pół wieku działa w Radomsku Miejski Dom Kultury. Okrągła rocznica była okazją do uroczystej gali, podczas której zaprezentowano dokonania wychowanków placówki, a także podziękowano, tym wszystkim, którzy przyczyniają się oraz przyczyniali się w przeszłości do krzewienia kultury w naszym mieście.

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku działają różne sekcje i koła zainteresowań - od muzycznych, przez plastyczne po teatralne i recytatorskie. Dokonania ich uczestników (również tych z lat minionych, którzy już wyjechali z miasta) podziwiali ci, którzy przybyli na uroczystą galę 50-lecia w sobotę, 29 września. Piosenki Zbigniewa Wodeckiego, Hanny Banaszak, Magdy Umer w nowych autorskich aranżacjach, skecze kabaretowe, pokazy tańca, recytacje utworów poetyckich - tego nie zabrakło podczas tego niezwykłego wieczoru.

Historia domu kultury opowiedziana została głównie muzyką. Wystąpili artyści, którzy swoją przygodę ze sztuką zaczynali w MDK m.in. Dominika Szwed-Kipigroch czy Julian Lesiński. Był to nie tylko wieczór wspomnień ale i wspólnego radosnego patrzenia w przyszłość, bowiem pracownicy MDK są pełni nowych pomysłów i chęci na kolejne lata pracy.

Podczas gali nie zabrakło życzeń i prezentów od władz miasta (prezydent J. Ferenc przekazał placówce projektor multimedialny), od radnych, od poseł A. Milczanowskiej, a także od dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek kulturalnych. Na koniec wszystkich przybyłych zaproszono na urodzinowy tor. Przed uroczystością byli i obecni pracownicy MDK dokonali wkopania sadzonki buku za budynkiem placówki, aby upamiętnić jubileusz 50-lecia.

Więcej o:
mdk miejski dom kultury jubileusz gala 50 lat
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE