Gabriel Fleszar spotkał się uczniami szkół z gminy Radomsko. Przestrzegał przed używkami

Muzyk, któremu przed laty popularność przyniosła piosenka „Kroplą deszczu”, gościł w Kietlinie. Spotkał się z uczniami szkół z terenu gminy Radomsko. Przestrzegał ich przed używkami.

Gabriel Fleszar od blisko 10 lat spotyka się z młodzieżą z całej Polski i prezentuje program profilaktyczny, w dużej mierze oparty na własnych doświadczeniach.

- Takich spotkań mam na swoim koncie już ponad 850. Są to spotkania, podczas których gram, ale przede wszystkim mówię i przekazuję treści profilaktyczne. Jest to program oparty na opowieściach z życia wziętych, również tych moich. Przez 15 lat paliłem papierosy. Udało mi się zerwać z nałogiem, do czego w dużej mierze przyczyniły się właśnie spotkania profilaktyczne, które odbywam z młodzieżą. Myślę, że jeśli choćby jeden młody człowiek z tego spotkania coś wyniesie, to warto było przyjechać – mówi Gabriel Fleszar.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Kietlinie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- Jest to wydarzenie muzyczne, ale niesie za sobą również aspekt edukacji profilaktycznej. W spotkaniu, oprócz młodzieży, uczestniczą również przedstawiciele organizacji współpracujących ze szkołą. Staramy się, by nasze działania profilaktyczne były atrakcyjne dla młodych osób. Stąd właśnie takie spotkanie. Profilaktyka to podstawa. Nie mamy większych problemów związanych z używkami, ale cały czas te profilaktyczne działania prowadzimy – podkreśla Justyna Broniszewska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietlinie. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko szkoła w kietlinie spotkanie gabriel fleszar
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE