Fundacja WOŚP przekazała nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany przez ratowników medycznych

Fundacja WOŚP przekazała nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany przez ratowników medycznych Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Zespoły Specjalistyczne Ratownictwa Medycznego wyjeżdżające do pacjentów z powiatów radomszczańskiego i pajęczańskiego wzbogaciły się o urządzenia do mechanicznej kompensacji klatki piersiowej LUKAS marki Stryker. Każdy o wartości około 60 tys. zł.

Personel został już przeszkolony z ich obsługi, a same urządzenia po wprowadzeniu na stan szpitala - od poniedziałku będą służyć mieszkańcom powiatu radomszczańskiego i pajęczańskiego. Staną się integralną częścią zespołów typu „S”.

- Ten sprzęt to spełnienie marzeń naszych ratowników, które udało się zrealizować dzięki Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bardzo dziękujemy całemu zarządowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za tak wyjątkowy prezent. Bez wątpienia te nowoczesne urządzenia pomogą w ratowaniu życia pacjentów, zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych. Doskonale wiemy też, że tego niezwykłego prezentu od WOŚP nie byłoby, gdyby nie Państwa wsparcie Fundacji Jurka Owsiaka. To również Państwa sukces, za który serdecznie dziękujemy – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Lukas 3 to urządzenie do kompresji klatki piersiowej wraz z pełnym wyposażaniem. System kompresji klatki piersiowej LUCAS służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych.

To przenośne, łatwe w obsłudze urządzenie, przeznaczone do wykonywania zautomatyzowanych, zgodnych z wytycznymi ucisków klatki piersiowej w celu usprawnienia krążenia u pacjentów, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca.

Wyniki kilku badań wskazują, że z powodu zmęczenia ratownika, skuteczność ręcznie wykonywanych ucisków klatki piersiowej może gwałtownie spaść. LUCAS dostarcza automatyczne uciski w sposób systematyczny i nieprzerwany, co pomaga w utrzymaniu właściwego krążenia podczas transportu pacjenta i jego pobytu w szpitalu.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko ratownicy medyczni sprzęt wośp
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE