Frigo współpracuje z Drzewniakiem

Frigo współpracuje z Drzewniakiem

Firma Frigo Logistics rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska. W ramach kooperacji uczniowie będą mogli poznać specyfikę działalności zakładu, a w przyszłości podjąć zatrudnienie w Frigo Logistics.

- Dzisiaj podpisujemy list intencyjny o nawiązaniu współpracy Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska z firmą Frigo Logistics. Współpraca będzie polegała na objęciu patronatu i organizacji praktyk dla uczniów ZSDiOŚ, którzy uczęszczają do klasy o specjalności technik logistyk – zauważa starosta Andrzej Plutecki. List intencyjny przewiduje też szerszą współpracę. Uczniowie będą mogli zwiedzić firmę, w której odbywać będą praktyki natomiast przedstawiciele firmy w uzgodnionym terminie przeprowadzą zajęcia w szkole. Nawiązanie współpracy jest kolejnym krokiem zmierzającym do zapewnienia absolwentom szkoły pracy po ukończeniu edukacji. Starosta podkreślił też, iż nawiązanie współpracy z Frigo Logistics pozwoli kształcić młodzież w takim kierunku, by znalazła pracę na terenie miasta oraz powiatu.

Jak zauważa dyrektor ZSDiOŚ Agnieszka Łukomska, Frigo Logistics jest już trzecią firmą, z którą szkoła nawiązała współpracę. Poprzednie listy intencyjne zaowocowały propozycjami pracy dla absolwentów szkoły oraz praktykami zawodowymi dla jej wychowanków.

- W jednym z zakładów uczniowie mają możliwość podjęcia miesięcznego płatnego stażu, więc mogą nie tylko zarobić pieniądze ale też lepiej poznać pracę w zakładzie. Dodatkowo, po ukończeniu szkoły, jeśli zakłady mają wolne miejsca pracy, w pierwszej kolejności składają oferty naszym absolwentom – dodaje dyrektor Łukomska.

Z nawiązania współpracy zadowolenie wyrażali również przedstawiciele Frigo Logistics, którzy mają nadzieję, iż poprzez staże uczniowie poznają specyfikę działania zakładu oraz dowiedzą się, iż logistyka to nie tylko wysyłki towarów, ale też ich magazynowanie i dystrybucja.

- Nasz zakład zajmuje się specyficznymi towarami, są to towary głęboko mrożone. Będziemy mogli przybliżyć uczniom naszą działalność, która jest bardzo niszowa. Liczymy też na to, że młodzi ludzie w przyszłości stanowić będą dla nas cenny narybek - dodaje Katarzyna Dziennik, kierownik do spraw kadrowo płacowych we Frigo Logistics.

 

Więcej o:
zsdioś radomsko drzewniak radomsko frigo strefa inwestycyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE