Francuskie śniadanie w Klubie Młodziaka

Klub Młodziaka, działający w Ośrodku Wspierania Rodziny, 11 października organizuje dla podopiecznych "Śniadanie po francusku".

foto:archiwum OWR RadomskoKlub Młodziaka, działający w Ośrodku Wspierania Rodziny, 11 października organizuje dla podopiecznych "Śniadanie po francusku".

- Można uznać tę lekcję jako kontynuację, wznowienie kursu, który rozpoczął się w ubiegłym roku szkolnym. Oczywiście główną atrakcją będzie wspólne śniadanie, gdzie dzieci będą próbować specjałów kuchni francuskiej - mówią wychowawcy z Klubu Młodziaka.

Kurs jest zaplanowany tak, aby zarówno dzieci które wcześniej w nim uczestniczyły mogły poznawać nowe treści, jak i dzieci początkujące łatwo się odnalazły. Wychowawcy liczą w ten sposób na integrację dzieci. Ponadto dzieci, które już znają podstawy języka francuskiego, będą pomagać w nauce nowym dzieciom uczęszczającym do Klubu.

Wszystko pozostaje w starej konwencji: lekcja francuskiego jako podróż w nieznane, gdzie przewodnikami są ulubieńcy dzieci- laleczka Monique, piesek Chien i kotek Chat. Główne założenie - poznanie podstawowego słownictwa z życia codziennego i treści kulturowych związanych z Francją i krajami frankofońskimi.

Warto dodać, że naukę języków obcych warto rozpocząć najwcześniej jak to możliwe, z uwagi na ogromne predyspozycje małych dzieci do zapamiętywania nowych, abstrakcyjnie brzmiących dźwięków oraz elastyczności aparatu mowy, który w tym czasie nie jest jeszcze ostatecznie uformowany. Daje to możliwość również w przyszłości do szybszej i bardziej efektywnej nauki innych języków obcych.

Natomiast  w każdy wtorek i piątek o godz. 10.00 odbywają się lekcje z języka francuskiego, a zajęcia logopedyczne dla dzieci – w poniedziałki i czwartki, również o 10.00. Wszystko to oczywiście w Klubie Młodziaka, ul. M. Konponickiej 4.

Więcej o:
śniadanie po francusku owr ośrodek wspierania rodziny owr radomsko klub młodziaka świetlice środowiskowe radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE