Francuska przygoda uczniów Ekonomika

W sobotę 25 kwietnia, 16-osobowa grupa uczennic Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół Ekonomicznych wyruszyła na staż do południowej Francji

W sobotę 25 kwietnia, 16-osobowa grupa uczennic Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół Ekonomicznych wyruszyła na staż do południowej Francji.
Fot. ZSE w Radomsku


Podróż odbyła się samolotem z przesiadką w Monachium, a we francuskiej Tuluzie stażystki wylądowały przed godziną 18. Nazajutrz odbyła się wycieczka do sanktuarium w Lourdes, a w poniedziałek uczennice rozpoczęły staż w siedmiu hotelach w regionie Południowych Pirenejów. Są to hotele w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, a większość z nich słynie z uzdrowiskowych wód termalnych czy malowniczo położonych jezior.  Uczennice zostały miło przyjęte przez hotelarzy i restauratorów i już we wtorek rozpoczęły pracę. Do ich obowiązków należeć będzie serwowanie dań w restauracji, praca w recepcji, przygotowywanie posiłków w kuchni i praca w jednostkach mieszkalnych.

Na zakończenie trwających cztery tygodnie praktyk zaplanowana jest wycieczka nad Atlantyk, gdzie dziewczyny będą miały okazję odpocząć, zaczerpnąć słońca nad francuskim wybrzeżem.

- Jesteśmy przekonani, że to niezwykłe doświadczenie wpłynie na lepszy start w życie zawodowe, pomoże zdobyć cenne doświadczenie ale będzie też okazją do praktycznej nauki języka francuskiego i zachęci młodzież do większej mobilności w celu realizacji swoich planów zawodowych - informuje Magdalena Geniusz, nauczyciel z Ekonomika.

Młodzież kształcąca się w zawodzie hotelarza oprócz uczestnictwa w stażach w ramach realizacji projektów unijnych ma możliwość po zakończeniu szkoły zdobywać kolejne doświadczenie zawodowe w hotelach południowej Francji. Dotychczasowo z takiej możliwości skorzystali już absolwenci ZSE, którzy powracają do Francji.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Erasmus+".

Więcej o:
ekonomik technikum hotelarstwa zespół szkół ekonomicznych praktyki erasmus plus francja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE