Fotowoltaika dla firm - łatwe narzędzie do kalkulacji kosztów!

Fotowoltaika dla firm - łatwe narzędzie do kalkulacji kosztów!

Chcesz dowiedzieć się jakiej mocy instalację fotowoltaiczną należy przewidzieć dla twojego domu lub firmy? A może interesujesz się kosztami inwestycji oraz ciekawią cię oszczędności? Kalkulator fotowoltaiczny przygotowany przez serwis Brewa.pl jest darmowym narzędziem, które pozwoli zdobyć te i inne informacje w kilka chwil. Jak działa kalkulator paneli fotowoltaicznych? Przyjrzyjmy się temu wspólnie…

Fotowoltaika dla firm: kalkulator, który dobierze idealne rozwiązanie?

Kalkulator fotowoltaiczny, opracowany przez specjalistów firmy fotowoltaicznej Brewa, został stworzony w celu prostej i intuicyjnej symulacji – potencjalni inwestorzy mogą dzięki niemu odpowiedzieć na pytania dotyczące kosztów i opłacalności systemów fotowoltaicznych jeszcze przed podjęciem konsultacji lub złożeniem zapytania ofertowego. W dialogu publicznym wiele mówi się o tym, czym jest fotowoltaika. Kalkulator pozwala jednakże odpowiedzieć na bardziej konkretne pytania, dotyczące wysokości rachunków, ilości produkowanej energii przez instalację lub oszczędności w skali roku i ćwierćwiecza. Znając ogólne zalety paneli fotowoltaicznych, jak ekologia czy aspekty ekonomiczne, trudno podjąć decyzję o samej inwestycji – konkretne dane liczbowe mocno w tym pomagają.

Czytaj więcej o fotowoltaice dla firm:
www.brewa.pl/produkty-i-uslugi/fotowoltaika/instalacje-fotowoltaiczne-dla-firm.html

Specjaliści z Brewa.pl wybrali prosty i czytelny system, oparty na prostych w interpretacji danych liczbowych. DO wykonania kalkulacji potrzebujemy wyłącznie jeden parametr – miesięczne opłaty za prąd. Informację tą znajdziemy na fakturach za energię – możemy wziąć średnią z roku, wybrać ostatnią fakturę lub tę największą. Kalkulator fotowoltaiczny nie ogranicza nas w ilości symulacji, więc możemy stworzyć kilka scenariuszy dla gospodarstwa domowego lub firmy.

Fotowoltaika dla firm: jak działa kalkulator paneli fotowoltaicznych?

Sprawa jest bardzo prosta – za pomocą interaktywnego suwaka ustawiamy poziom miesięcznego rachunku za prąd. Skala pozwala na ustawienie wartości w przedziale od 1 do 1 500 zł. Kalkulator fotowoltaiczny sam dokonuje obliczeń, dlatego przesuwając wartość na osi możemy w czasie rzeczywistym obserwować różne symulacje. Podane przez kalkulator paneli fotowoltaicznych dane są jednakże danymi szacunkowymi, nie można traktować ich jako oferty. Jeśli chcemy bliżej zapoznać się z konkretnym scenariuszem, najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego i umówić się na darmowe konsultacje.

Fotowoltaika dla firm: jakie dane przedstawia kalkulator fotowoltaiczny?

W pierwszej kolejności dowiadujemy się informacji czysto technicznych. W oparciu o nasze rachunki za prąd, kalkulator fotowoltaiczny przeliczy dla nas wielkość instalacji, podawaną w kWp oraz pokaże z dużą dokładnością, ile energii rocznie taka instalacja fotowoltaiczna dla nas wyprodukuje, co podawane jest w w standardowych jednostkach kWh.

Ile pozwoli zaoszczędzić fotowoltaika? Kalkulator przedstawia to na zasadzie porównania: podaje dwie dane – roczny rachunek za prąd przed inwestycją oraz po założeniu paneli fotowoltaicznych. Różnice wprawiają w osłupienie. Dla czteroosobowego gospodarstwa domowego to czasem nawet około 95%! O tyle obniżają się roczne rachunki za energię.

Kalkulator paneli fotowoltaicznych przedstawi nam wreszcie orientacyjną minimalną wartość brutto instalacji dla naszego zużycia prądu. Dowiemy się również ile oszczędzimy w 25 lat, tj. w trakcie obowiązywania gwarancji na panele fotowoltaiczne.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE