FotoPOZYTYW inspiruje i edukuje

Pierwsze urodziny Fundacji fotoPOZYTYW zorganizowano w poprodukcyjnej hali dawnej Metalurgii.

Fundacja od roku uczy fotografii dzieci i młodzież z Radomska. Przy pomocy aparatu inspiruje i edukuje. Wśród osiągnięć fundacji można wymienić wystawę „Poza horyzontem”, czyli fotografowanie uroków Powiatu Radomszczańskiego. Jak mówi Marcin Kwarta, prezes fundacji, sukcesem jest także wystawa „Tu i teraz”. Banery ze zdjęciami z plenerów fotograficznych zawisły na ogrodzeniu przy ul. Narutowicza.

- Chcemy pokazać młodzieży, jaki świat może być fajny bez smartfonów. Pokazujemy, że przyjemne może być podróżowanie i przy okazji fotografowanie. Ale fundacja to nie tylko fotografia. Zawieźliśmy także dary do domu dziecka czy nawiązaliśmy współpracę z organizacjami pozarządowymi - mówi o działalności fotoPOZYTYWA Marcin Kwarta.

W przyszłości członkowie fundacji planują wydać album ze zdjęciami, a także zebrać brakującą kwotę do budowy pomnika Reksia w Radomsku.

W piątek 9 listopada, fundacyjna brać i zaproszeni goście spotkali się, aby świętować pierwsze urodziny. Był tort, podziękowania dla przyjaciół fundacji, a na koniec pokaz fireshow.

Wśród wyróżnionych znalazła się również redakcja portalu Radomsko24.pl. Z rąk prezesa Marcina Kwarty otrzymaliśmy statuetkę „Złotej rolki” za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność w wspieraniu działań fundacji fotoPOZYTYW.Serdecznie dziękujemy.

Więcej o:
fotopozytyw fundacja jubileusz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE