Fotografik Wiesław Kuc opowiadał prezydentowi o swojej pasji oraz odebrał nagrodę

Fotografik Wiesław Kuc opowiadał prezydentowi o swojej pasji oraz odebrał nagrodę

Na co dzień pracuje jako policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku. W wolnych chwilach fotografuje najciekawsze zakątki powiatu radomszczańskiego. Dużo miejsca na fotografiach poświęca również Radomsku. Wiesław Kuc – fotografik z Radomska opowiedział o swojej pasji prezydentowi Jarosławowi Ferencowi. Odebrał również nagrodę, przyznaną w konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany.

Wiesław Kuc podkreśla, że nie czuje się artystą. Fotografia jest jego pasją, którą chce stale rozwijać.

- Pasją do fotografii zarazili mnie moi przyjaciele: Justyna Tarnacka i Mariusz Kuczera, za co pragnę im serdecznie podziękować. Tę pasję stale rozwijam. Na początku wykonywałem zdjęcia telefonem. Później przyszedł czas na aparat, który daje o wiele większe możliwości. Od niedawna fotografuję oraz wykonuję filmy za pomocą drona. Z lotu ptaka powiat radomszczański wygląda naprawdę pięknie. Podobnie Radomsko. Wiele osób mówi, że w mieście jest bardzo mało zieleni. Z powietrza widać, że tak nie jest – mówi Wiesław Kuc.

Wiesław Kuc najchętniej fotografuje krajobrazy oraz naturę.

- Jest to dla mnie duże wyzwanie. Żeby wykonać dobre zdjęcie na przykład leśnym zwierzętom, mam zaledwie kilka sekund. Tym większa jest radość, gdy takie zdjęcie uda się zrobić – podkreśla Wiesław Kuc.

Fotografik o swojej pasji opowiedział prezydentowi Jarosławowi Ferencowi. Zaprezentował wykonane przez siebie zdjęcia oraz sprzęt, którym fotografuje.

- Bardzo się cieszę, że w Radomsku są takie osoby, jak Wiesław Kuc. Wykonywane przez niego zdjęcia są doskonałą promocją miasta i całego powiatu – zauważył Jarosław Ferenc.

Wiesław Kuc odebrał z rąk prezydenta nagrodę, za zajęcie II miejsca w województwie w plebiscycie Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego „Pokaż Talent”.

Spotkanie było również okazją do zdradzenia planów na przyszłość.

- Chciałbym zorganizować warsztaty, podczas których będę mógł się dzielić wiedzą z osobami, które – tak jak ja, kochają fotografię. Być może uda się również zorganizować wystawę zdjęć – mówi Wiesław Kuc.

Zanim dojdzie do organizacji wystawy, zdjęcia Wiesława Kuca prezentowane będą w Urzędzie Miasta. Będzie je można oglądać również na wydanym przez magistrat kalendarzu na 2021 rok.

Więcej o:
radomsko wiesław kuc fotografia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE