Fotograficzny sukces radomszczanina

Radomszczanin, Artur Rogalski wygrał konkurs fotograficzny „Lato kolorów”.

Oto pomysł Artura, który zapewnił mu I miejsce w konkursieRadomszczanin, Artur Rogalski wygrał konkurs fotograficzny „Lato kolorów”. Jego praca okazała się najciekawszą kompozycją z 2 500 nadesłanych fotografii z całej Polski.

Mimo, iż dzieło na pierwszy rzut oka może się wydawać efektem pracy grafika komputerowego, jest ono żmudnie przygotowaną fotografią. Jak przyznaje Artur, jego inspiracją były prace angielskiego artysty Carla Warnera czy XVI-wiecznego malarza Giuseppe Arcimbolda, którzy wykorzystywali warzywa do tworzenia niekonwencjonalnych kompozycji. Prace nad jednym tego typu zdjęciem trwają do czterech dni.

- Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie warzywa, wymyślić  jak można je wykorzystać,  następnie precyzyjnie ułożyć na przygotowanej makiecie. Następnie spośród wielu ujęć trzeba wyłonić to najbardziej satysfakcjonujące - mówi w wywiadzie dla Swiatobrazu.pl, Artur Rogalski.

Radomszczanin stara się, aby w jego fotografiach było jak najmniej postprodukcji, czyli ingerencji komputerowej w kompozycję, jak jednak sam przyznaje - czasami nie da się tego uniknąć. Trzeba jednak przyznać, że ostateczny efekt jego pracy - czyli finalne zdjęcie - wygląda niesamowicie.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o:
artur rogalski lato kolorów konkurs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE