Fotel muszelka – awangarda i wygoda

Fotel muszelka – awangarda i wygoda

Planując aranżację wnętrza, największą wagę przywiązujemy zazwyczaj do tego, aby wybrane przez nas sprzęty były ergonomiczne i funkcjonalne. Niewątpliwie jest to dobra metoda, która pomoże nam uniknąć designerskich wpadek. Może jednak zdarzyć się i tak, że owo wnętrze, zaprojektowane przez nas zbyt zachowawczo, w rezultacie okaże się łudząco podobne do tysięcy innych i po prostu – nudne; a chyba nie o taki efekt nam chodzi.

Aby nadać indywidualny charakter pomieszczeniu, którego wystrój projektujemy, nie tracąc przy tym nic z jego funkcjonalności, wystarczy wykorzystać interesujące detale. Możemy postawić na akcenty kolorystyczne w śmiałym odcieniu, wybrać przyciągające oko designerskie dodatki lub zdecydować się na awangardowe meble – takie jak na przykład fotele muszelki.

Czym wyróżniają się fotele muszelki?

Fotel muszelka to prawdziwa gratka dla miłośników awangardy. Ten charakterystyczny mebel, znany z czasów PRL-u, po latach znów cieszy się popularnością i jest chętnie wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. 

Jak łatwo się domyślić, fotel muszelka zawdzięcza swoją nazwę ciekawemu kształtowi, który przypomina muszlę lub kokon. Konstrukcja tego mebla bazuje na stelażu, który podtrzymuje formę muszli. Jednoczęściowa tapicerka obejmuje siedzisko, oparcie i boki, nadając meblowi spójnego wyglądu. Może być ona wykonana z różnych materiałów, od tkaniny obiciowej, poprzez skórę naturalną, ekoskórę aż do weluru lub aksamitu. 

Oprócz rodzaju tapicerki możemy wybrać również wykończenia naszego fotela muszelki, tak aby jeszcze lepiej dopasować go do aranżowanego wnętrza. Do pomieszczeń w stylu loftowym lub glamour najlepszy będzie fotel muszelka z metalowymi nóżkami. Wykończenia drewniane nadadzą natomiast meblowi ciepła i naturalności, typowej dla wnętrz skandynawskich.

Jakie zalety mają fotele muszelki?

W przypadku wielu awangardowych mebli, będących raczej dziełami sztuki niż sprzętami użytkowymi, designerska forma zdecydowanie przewyższa funkcjonalność. Czy to samo można powiedzieć o fotelach muszelkach? Bynajmniej! Te urokliwe meble cechuje wiele użytecznych zalet:

  • estetyka i komfort: unikalny, niezwykle atrakcyjny wizualnie kształt i wygląd foteli muszelek przyciąga wzrok, dodając wnętrzom oryginalności, ale jednocześnie zapewnia wygodę i wsparcie dla kręgosłupa dzięki odpowiednio wyprofilowanemu oparciu i siedzisku;
  • przytulność i prywatność: tapicerowany fotel muszelka, poprzez swoją specyficzną konstrukcję, tworzy przytulne miejsce do relaksu i wyciszenia; dzięki temu świetnie sprawdzi się do aranżacji stref wypoczynkowych w dużych otwartych przestrzeniach;
  • uniwersalność: fotele muszelki nadają się do wykorzystania zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych, o różnym charakterze i przeznaczeniu, od prywatnych mieszkań, poprzez przestrzenie biurowe, hotelowe lub inne pomieszczenia użyteczności publicznej.

Jak można zaaranżować fotele muszelki?

Jak już wspomnieliśmy, urokliwe i wygodne fotele muszelki nadają się do wykorzystania w różnych rodzajach wnętrz, każdemu z nich dodając charakteru i podkreślając jego indywidualny styl. Welurowy fotel muszelka świetnie sprawdzi się w salonie, jako centralny punkt pomieszczenia – aby to dodatkowo zaznaczyć, możemy ustawić go na dywanie i podkreślić punktowym oświetleniem, np. lampą stojącą. W ten sposób z łatwością stworzymy też strefę wypoczynkową lub czytelnię. 

Równie dobrze mebel ten funkcjonuje we wnętrzach biznesowych. Fotel muszelka w gabinecie prezesa lub przestrzeni do spotkań z kontrahentami stanowił będzie designerski akcent, który podkreśli profesjonalizm firmy i  jej nietuzinkowy styl oraz doda wnętrzom prestiżu. Ekskluzywnie zaprezentuje się on również w lobby hotelowym lub recepcji, podkreślając nowoczesny charakter tych wnętrz. Dodatkową zaletą foteli muszelek, którą docenią goście hotelowi po długiej podróży lub klienci oczekujący na swoją kolej, będzie możliwość wygodnego, komfortowego odpoczynku.

Reasumując, podczas planowania aranżacji wnętrza warto wziąć pod uwagę fotel muszelkę. Może się okazać, że wybór tego innowacyjnego, awangardowego mebla będzie naszym wnętrzarskim strzałem w dziesiątkę i zapewni nam dokładnie taki efekt, jakiego oczekiwaliśmy.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE