Fontanna w parku już działa

Od dzisiaj w parku Solidarności działa fontanna multimedialna, która powstała w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego. To atrakcja nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich odwiedzających miejski park.

W parku Solidarności działa od 27 lipca fontanna multimedialna typu „mokry chodnik” wyposażona w dwanaście dysz, w układzie: cztery linie po trzy dysze wraz z kompletną technologią, automatyką, zewnętrzną szafą sterującą na fundamencie, systemem automatycznego uzupełniania wody, pływakowym dozownikiem tabletek chemicznych i układem filtracyjnym pomp fontanny. Jej koszt wynosi 138 tysięcy złotych.

Inwestycja powstała w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu mieszkańcy miasta zyskali nowe, atrakcyjne miejsce do rekreacji. Z finalizacji pomysłu cieszy się też jego inicjator – Janusz Kucharski, mieszkaniec miasta, a zarazem dziennikarz „Gazety Radomszczańskiej”. - Jestem bardzo zadowolony, że się udało i dzięki zaangażowaniu pracowników UM trudności, które wydawały się piętrzyć, można było pokonać. I dzisiaj nie tylko radomszczanie, ale i przyjeżdżający do naszego miasta, mogą umawiać się i spędzać czas w miłym, efektownym miejscu. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy w drugiej edycji BO, nie tylko na fontannę, ale i inne projekty. Bo to ważna sprawa i powinna być kontynuowana – powiedział nam.

Fontanna będzie działać codziennie w godzinach 8 - 24.

Więcej o:
budżet obywatelski fontanna park solidarności
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE