First minute! Nowa klasa w Mechaniku

First minute! Nowa klasa w Mechaniku Fot. ZSP nr 1

Mechanik podąża za tym, co jest na czasie i co zapewnia uniwersalne umiejętności, przydatne w życiu codziennym i w pracy zawodowej. Z tego powodu od roku szkolnego 2022/23 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku zamierza otworzyć nową klasę w naszym liceum – językowo-informatyczną.

Uczniowie poznają tam aż trzy języki obce – angielski, niemiecki oraz hiszpański. Jest to nowość w ofercie Mechanika, gdyż do tej pory w żadnej z klas nie nauczano aż tylu języków obcych. Ponadto rozszerzymy liczbę godzin lekcji informatyki. Będziemy stawiać na to, aby uczeń tej klasy doskonalił się w nowych technologiach komputerowych.

Próbując osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie należy zdobywać te kompetencje, które pozwolą odnaleźć się w różnych sytuacjach i wyjść o krok do przodu w stosunku do reszty społeczeństwa. W szkole ponadpodstawowej standardowo młodzież uczy się dwóch języków. Znajomość trzeciego języka obcego to ogromny atut każdego młodego człowieka. Z kolei na lekcjach informatyki oprócz realizacji standardowego programu nauczania chcemy zapoznać uczniów z technologiami takimi jak druk 3D, tworzenie aplikacji mobilnych czy też nowoczesnych stron internetowych. Szukamy uczniów ciekawych świata, takich, którzy lubią podróżować, łatwo nawiązują kontakty oraz czują się świetnie w otoczeniu nowych technologii. Nie musisz być teraz poliglotą, ani programistą – będziemy stopniowo razem wchodzić w ten ciekawy świat.

Przy rekrutacji do klasy językowo-informatycznej będą brane pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język angielski, matematyka. Nauczanymi przedmiotami rozszerzonymi będą język angielski, język niemiecki oraz matematyka. Ponadto rozszerzona będzie liczba godzin lekcji informatyki. Język hiszpański zostanie wprowadzony po pierwszej klasie.

Nauka w tej klasie językowo-informatycznej da wszechstronne kompetencje, dzięki którym z powodzeniem można kontynuować edukację na różnych uczelniach wyższych.

Zapoznając ósmoklasistów z ofertą nowej klasy Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 rozpoczyna akcję rekrutacyjną. Mówiąc po angielsku, jest to „first minute” – propozycja, którą przedstawiamy przed naszą pełną ofertą rekrutacyjną. W najbliższych dniach będziemy informować o wszystkich pozostałych kierunkach kształcenia, które zamierzamy otworzyć w roku szkolnym 2022/23.

Info: ZSP nr 1 w Radomsku

Więcej o:
mechanik radomsko zsp nr 1 radomsko nowa klasa w mechaniku klasa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE