Firmy, instytucje oraz prywatni darczyńcy wspierają radomszczański szpital

Firmy, instytucje oraz prywatni darczyńcy wspierają radomszczański szpital

Szpital Powiatowy w Radomsku, w dobie epidemii koronawirusa, otrzymuje wsparcie i pomoc od licznych darczyńców. Placówkę wspierają prywatne osoby, a także firmy, instytucje oraz fundacje.

Zarząd Cementowni „Warta” S.A. w Działoszynie przekazał szpitalowi 20 tys. złotych na zakup środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych.

Do szpitala dotarły także kolejne przesyłki od Fundacji siepomaga.pl. Tym razem, dzięki darczyńcom szpital otrzymał: 2 tys. maseczek, 1 tys. par rękawiczek, 1 tys. czepków, 1 tys. ochraniaczy na buty, 320 kombinezonów, 300 przyłbic.

- Dziękujemy także dzielnym mieszkankom Radomska i okolic z grupy Koronawirus Pomagamy, które nadal ambitnie szyją dla wszystkich w mieście maseczki. Wiemy, jak ciężka jest to praca ale bardzo ją doceniamy. Wiele znaczy dla nas Państwa wsparcie. Podziwiamy za talent. Wiele z tych maseczek to prawdziwe „modowe” arcydzieła. W tym miejscu trzeba wspomnieć także firmę Nika z ul. Bugaj, która przekazała 200 niezwykłych maseczek dla naszych pracowników – mówią pracownicy Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Radomszczański szpital wspierają również mieszkańcy.

- Serdecznie dziękujemy wielu zwyczajnym ludziom z naszego miasta i okolic, za wpłaty na konto naszego szpitala. Przekazujecie Państwo, ile możecie. Są wpłaty po 30 zł, ale często po 100, 200, 300 zł i nawet 2 tys. zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Ile trzeba mieć serca, by w tych niepewnych czasach, kiedy z pieniędzmi krucho, zdecydować się na takie przelewy. Bardzo dziękujemy. To wielka rzecz, którą robicie. Ogromne podziękowania dla Was – czytamy w komunikacie szpitala.

Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku pomogła Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, która przekazała bezpłatnie samochód volkswagen caddy.

- To kolejny dar na froncie walki z pandemią. Auto nie jest nowe, ale jak najbardziej sprawne i gotowe do jazdy. Odebraliśmy je i już niedługo zostanie ono włączone do bieżącej działalności szpitala. Będzie służyć do przewozu ludzi, a także do transportu materiałów medycznych w tym wymazów pobranych od pacjentów z kwarantanny. Dzięki temu dział gospodarczy zwiększy swój potencjał w walce z COVID-19 – podkreśla dyrekcja szpitala.

Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku po raz kolejny pomogła również Agencja Rezerw Materiałowych Wojewody Łódzkiego. Przekazała kombinezony i gogle ochronne, rękawiczki, maski oraz płyn do dezynfekcji.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital wsparcie pomoc dary
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE