Firmy i prywatni darczyńcy wspierają Szpital Powiatowy w Radomsku

Firmy i prywatni darczyńcy wspierają Szpital Powiatowy w Radomsku Fot. sxc.hu

Do szpitala w Radomsku płynie wsparcie od firm i prywatnych darczyńców. Swoje diety przekazują też miejscy radni.

Dzięki ofiarności KSC „Polski Cukier”, szpital w Radomsku otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 384 tys. zł. Kwota zostanie przeznaczona na zakup koniecznych środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu medycznego, niezbędnych do prowadzenia skutecznego leczenia osób zakażonych oraz zachowania bezpieczeństwa personelu medycznego.

Firma Bewa Kamieńsk, przekazała spore ilości wody źródlanej dla wszystkich pracowników,  a dr Oetker - dla ZRM, SOR i Oddziału Zakaźnego - budynie, kaszki.

Jeden z anonimowych darczyńców dostarczył jogurty naturalne i kefiry. Serwis siepomaga.pl przekazał rękawiczki. Z kolei Beata Ozga z zaangażowaniem szyje maseczki, a darczyńcy z Barczkowic przywieźli 7 kombinezonów i 2 maski z zapasem filtrów.

Kolejne maseczki uszyły dzielne mieszkanki Radomska z grupy Koronawirus Pomagamy-Radomsko.

- Ogromne podziękowania dla radomszczanek, które każdego dnia dla nas i innych placówek opieki zdrowotnej w domowym zaciszu szyją maseczki - dziękują za wsparcie pracownicy szpitala.

- Jesteście wielcy, tak jak my jesteśmy dla was bohaterami w walce z koronawirusem, tak wy dla nas jesteście bohaterami dnia codziennego planując kolejne akcje pomocy - dodają.

Swoje diety przekazali także miejscy radni z Radomska m.in. Łukasz Więcek, Wioletta Pal i Dariusz Kopeć. 1 500 zł na konto szpitala przelała także Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Radomsku i powiecie.

Więcej o:
koronawirus szpital radomsko koronawirus apel koronawirus szpital radomsko koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE