Firma „Press Glass” wydała oświadczenie w sprawie przebywających w zakładzie obywateli Włoch

Firma „Press Glass” wydała oświadczenie w sprawie przebywających w zakładzie obywateli Włoch Fot. pressglass.com

Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie działającej w strefie ekonomicznej w Radomsku firmy „Press Glass”, dotyczące obowiązujących w zakładzie procedur, związanych z występowaniem koronawirusa. Przedstawiciele firmy zapewniają, że pomimo obecności na terenie firmy pracowników z Włoch, nie ma zagrożenia.

Z komunikatu, jaki wpłynął do naszej redakcji wynika, że w zakładzie w Radomsku od około miesiąca przebywa kilku pracowników z Włoch, jednak w tym czasie nie podróżowali oni poza Polskę. 
 
- W okresie od ich przyjazdu nie wystąpiły u nich żadne objawy zachorowania na COVID-19, nie wystąpiły one również u żadnego pracownika firmy Press Glass. Również ani w Radomsku, ani w okolicach Radomska nie wystąpił żaden przypadek COVID-19. W związku z tym uznaliśmy, że nie stanowią oni żadnego ryzyka dla naszych pracowników. Co więcej, nakaz ich powrotu w tym momencie do Włoch byłby ogromnym ryzykiem dla nich. W związku z tym, obecnie kontynuują oni pracę w naszym zakładzie – mówi Gerard Plaze z firmy Press Glass. 
 
Firma Press Glass powołała sztab, który na bieżąco wdraża wewnątrz firmy kolejne wytyczne i procedury dotyczące postępowania pracowników na terenie zakładów i poza nimi oraz procedury postępowania związane z obecnością osób trzecich na terenie zakładów. W związku z dużą dynamiką zmian wytyczne prawdopodobnie będą aktualizowane każdego dnia.
 
- Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników, ich rodzin oraz społeczności lokalnej, jak również zapewnienie ciągłości naszego biznesu. Wdrażane przez nas procedury i wytyczne mają za zadanie spełniać wymogi oraz brać pod uwagę wytyczne, które wprowadzają organy administracji państwowej lub samorządowe – podkreśla Gerard Plaze.
 
Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko press glass procedury strefa ekonomiczna radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE