Finał WOŚP w Radomsku: Wiemy, ile zebrano pieniędzy

Finał WOŚP w Radomsku: Wiemy, ile zebrano pieniędzy

Znane są już wyniki tegorocznej zbiórki w Radomsku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas odbywającego się w niedzielę 12 stycznia 2020 r. 28. finału WOŚP, na terenie Radomska zebrano 160 tys. 510 złotych. Tym samym nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu, który wyniósł ponad 170 tys. zł.

Radomszczanie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Mimo, iż nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu, ważne jest zaangażowanie wolontariuszy oraz wszystkich mieszkańców, którzy przyłączyli się do akcji. Nie tylko chętnie wrzucali pieniądze do puszek, ale również uczestniczyli w licytacjach.

- Co prawda, nie mamy jeszcze przeliczonej obcej waluty, która trafiała do puszek, ale nie będzie to kwota, która radykalnie wpłynie na ostateczny wynik zbiórki. Dlatego można powiedzieć, że nieco ponad 160 tysięcy złotych jest to oficjalna kwota, jaką zebrano w Radomsku podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informację o takiej sumie otrzymaliśmy dziś (20 stycznia 2020 r. – dop. aut.) od naczelnik Poczty Polskiej w Radomsku – mówi Anna Kulikiewicz, szefowa radomszczańskiego sztabu WOŚP.

Przypomnijmy. Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na zakup sprzętu do zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Zobacz nasz serwis specjalny poświęcony WOŚP 2020 w Radomsku i powiecie.

Więcej o:
wośp 2020 wośp radomsko wośp zbiórka finał kwota ile zebrano 28. finał wośp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE