Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Finał konkursu „Zakręcony wąż”

Miasto
Jacek Paszewski

W czwartek 11 maja, na terenie Hali Sportowej przy Zespole Szkolno- Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku, będzie miał miejsce finał konkursu organizowanego przez PGK Sp. z o.o. pn. "Zakręcony wąż" na najdłuższego węża z plastikowych zakrętek.

Dzień ten jest nieprzypadkowy, gdyż 11 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bez Śmiecenia.

Finałowi konkursu towarzyszyć będzie organizowany przez Spółkę "Zakręcony Dzień bez Śmiecenia", podczas którego szkoły będą już od godz. 8 rano układać na płycie boiska hali przestrzenne mozaiki o tematyce ekologicznej z plastikowych zakrętek pozyskanych z montowanych wcześniej przez szkoły węży. Na dzieci czekać będą również gry i zabawy edukacyjne związane z właściwym zagospodarowaniem odpadów oraz koncert muzyczny.

Partnerem wydarzenia i inicjatorem ogólnopolskich obchodów „Dnia bez Śmiecenia" jest REKOPOL Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.

Powyższe przedsięwzięcie łączy ze sobą poza krzewieniem postaw zdrowej rywalizacji, dbałości o środowisko, ale też niesienia pomocy innym, ponieważ zakrętki zebrane w ramach konkursu przez uczniów szkół podstawowych będą przekazane radomszczańskiemu Stowarzyszeniu "Koniczynka".

komentarze