Finał akcji „Podaruj seniorowi domek”

Finał akcji „Podaruj seniorowi domek”

17 listopada odbył się finał akcji pn. „Podaruj seniorowi domek, by na zawsze merdał mu ogonek”, którą zorganizowały wolontariuszki Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z Radomska.

W wejściu do marketu na ulicy Piastowskiej w Radomsku odbyło się wydarzenie, podczas którego można było obejrzeć zdjęcia najstarszych i najdłużej przebywających zwierzaków w schronisku na ulicy Spacerowej. Akcja miała na celu zachęcenie mieszkańców to adopcji psów. Można było również wspomóc schronisko, przynosząc karmę suchą i mokrą, kasze, ryż, koce, czy ręczniki – słowem wszystko, co tylko jest niezbędne do opieki nad zwierzętami w schronisku.

Już po dwóch godzinach od rozpoczęcia akcji, pierwszy wózek wypełnił się po brzegi karmą, którą przynieśli mieszkańcy. Równolegle prowadzona była zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy w schronisku. Na stoisku można było zakupić rękodzieło, książki, kosmetyki, domowe wypieki oraz przetwory, jak ogórki czy dżemy.

Pomysłodawczyniami i organizatorami akcji były wolontariuszki schroniska – Paulina Zych oraz Paulina Grabińska. Wydarzenie wspierali harcerze i harcerki z VII Dębowego Szczepu oraz przyjaciele schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomsku.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Radomsko24.pl.

Więcej o:
adopcja pies schronisko kot schronisko radomsko adopcja radomsko pgk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE