Filmowy sukces uczennic I LO w Radomsku

Filmowy sukces uczennic I LO w Radomsku Fot. screen

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku zgłosiły się do konkursu „ZesPOLeni”, organizowanego przez Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. Nagrały film konkursowy w języku angielskim i zdobyły wyróżnienie rywalizując z 350 osobami z całej Polski.

ZesPOLeni to konkurs edukacyjny, którego celem jest zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów i wątków, świadczących o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Zadaniem uczennic z klasy II c (Alicji Gaik, Julii Iglantowicz, Marii Dziegieć, Marty Skotnickiej, Martyny Chojnackiej i Marii Banaszczyk) było przedstawienie wybranego obszaru lub wątku pozytywnego wpływu Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w formie materiału wideo/filmu w języku angielskim z polskimi napisami.

Uczennice pod opieką Tomasza Wojtasika przygotowały film pt. ‘A Simple Story’ - „Prosta historia”. Jego celem było ukazanie pozytywnego wpływu migracji Polaków na życie, zwyczaje oraz gospodarkę Islandii, na podstawie historii młodej Polki. Bohaterka filmu, wraz z nadejściem XXI wieku, ze względu na niedogodną sytuację finansową oraz problemy na polskim rynku pracy, podejmuje decyzję, która całkowicie zmienia jej życie. „A Simple Story" to krótka opowieść, która w zabawny sposób ukazuje, jak znaczną rolę w życiu Islandii odgrywa Polonia, która w krainie ognia i lodu zrzesza ponad 20 tysięcy osób.

Zobacz nagrodzony film

W ocenie pracy uczennic I LO były brane pod uwagę dwa główne aspekty – merytoryczny oraz kreatywno-realizacyjny. Na wywalczone wyróżnienie składają się vouchery (każdy o wartości 200 PLN) dla każdego uczestnika będącego członkiem polskiego zespołu konkursowego oraz nauczyciela-opiekuna na zakup sprzętu sportowego oraz voucher (o wartości 2000 PLN) dla szkoły delegującej ten zespół.

Konkurs jest finansowany ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, w ramach Funduszy norweskich i EOG.

Więcej o:
radomsko ilo radomsko film konkurs zespoleni prosta historia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE