FIK zaprasza na spacer - „Podróż do dzieciństwa Tadzia”

FIK zaprasza na spacer - „Podróż do dzieciństwa Tadzia” Fot. mat. organizatora

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych zaprasza dzieci od 6 roku życia wraz z opiekunami (rodzice, starsze rodzeństwo itp.) na nietypowy, pełen niespodzianek i twórczych zabaw spacer w czasie. Jego uczestnicy przeniosą się do dzieciństwa Tadeusza Różewicza i będą podążać do miejsc w Radomsku w których artysta się wychował.

Spacer odbędzie się 30 sierpnia 2021 – start o godz. 17.00 spod figury św. Jana Nepomucena (Park Świętojański w Radomsku).

Podczas rodzinnej wędrówki uczestnicy będą przemieszczać się w czasie: dowiedzą się, jak zamienić kij w konia, zajrzą do nieistniejącego kina „Kinema”, a także rozszyfrują niezwykłą zagadkę pochodzenia imienia Tadeusza Różewicza. Wszystko to w formie twórczych gier i zabaw ruchowych oraz aktorskich poprowadzi Anna Nowak – animatorka kultury i specjalistka do spraw edukacji teatralnej w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”.

Orientacyjny czas spaceru to około 90 min.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Zadania są zaplanowane w taki sposób, by zaangażować zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego prosimy o zgłaszanie się w parach/grupach (dziecko 6+ wraz z dorosłym).

OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC: za pomocą e-maila: fundacja@fik.com.pl (w treści e-maila należy podać liczbę uczestników oraz telefon kontaktowy) lub telefonicznie: tel. 502 073 088

Warsztaty stanowią element projektu „RaDOMsko Różewicza”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje 2021”.

Więcej o:
radomsko fik radomsko projekt spacer tadeusz różewicz podróż do dzieciństwa tadzia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE